18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmiertelność nas zmiażdży

Koronawirus? Zaczyna się TWINDEMIA!

Wojciech Kozicki
25.09.2020  17:32
Koronawirus i grypa w Polsce - była epidemia, będzie twindemia
Koronawirus i grypa w Polsce - była epidemia, będzie twindemia Fot: GRZEGORZ KLATKA/REPORTER/East News

Epidemia koronawirusa to dopiero początek dramatu. Tak jak ostrzegał były minister zdrowia Łukasz Szumowski, jesienią zacznie się sezon grypowy, a wirus grypy nałoży się na zarazę COVID-19. Jak teraz potwierdzają naukowcy, nadciąga TWINDEMIA!

Koronawirus w Polsce atakuje coraz zacieklej, a liczba przypadków koronawirusa i zmarłych osób wciąż rośnie. Najgorsze jednak dopiero przed nami. Wzrost zakażeń koronawirusem w wielu krajach Europy zimą i jesienią nałoży się na sezon grypowy.. Jak zapowiada komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides, czeka nas twindemia.

Epidemia koronawirusa + sezon grypowy = twindemia

Stella Kyriakides uważa, że „jesteśmy w decydującym momencie”, a lada moment uderzy w nas "twindemia COVID-19 oraz grypy". Komisarz zapewnia, że jednym ratunkiem dla ludzkości może być szczepionka na grypę, która pozwoli uniknąć jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami. Lekarze zwracają uwagą, że nie jest łatwo odróżnić objawy grypy od objawów koronawirusa, przez co w szpitalach i przychodniach lada moment może wybuchnąć chaos.

Żartów nie ma, bo jak ostrzega Radio ZET, twindemia ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko śmierci.  Polska może szczególnie ucierpieć, ponieważ codziennie szokuje na rosnąca liczba przypadków na koronawirusa i padają kolejne dobowe rekordy zachorowań. Nałożenie się dwóch wirusów może spowodować u chorego bardzo poważne powikłania.

Jednoczesne zakażenie wirusem grypy i koronawirusem SARS-CoV-2 zwiększa ryzyko powikłań oraz zgonu, co potwierdziły opublikowane kilka dni temu badania specjalistów Public Health England. Obserwacje przeprowadzono w okresie od stycznia do kwietnia 2020 r., kiedy w Wielkiej Brytanii podobnie jak w innych krajach europejskich rozwijała się pandemia. Na potrzeby badania przeanalizowano prawie 20 tys. pacjentów przyjętych do szpitala z powodu grypy sezonowej oraz choroby COVID-19 – pisze radiozet.pl

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej