18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus sobie poszedł?

Morawiecki zmienia restrykcje! Będzie konferencja

Emilia Waszczuk
04.02.2021  08:17
Zmiana obostrzeń. Premier przedstawi nowe zasady
Zmiana obostrzeń. Premier przedstawi nowe zasady Fot: Planeta.pl

Zmiana obostrzeń w Polsce jest niemal pewna? Wszystkiego dowiemy się już za chwilę. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiada konferencję premiera.

Pandemia, restrykcje, brak szczepionek... Polacy chorują i umierają, liczba nowych zakażeń ciągle wynosi po kilka tysięcy osób dziennie, a obywatele mają dość. Nie ma ani znaczącej poprawy, ani nadziei na rychłą poprawę, a ludzie bankrutują. Aby załagodzić społeczne nastroje, PiS planuje odmrażanie gospodarki.

Decyzje o tym, jakie branże zostaną odblokowane i co zmieni się od 15 lutego, mają być ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Michał Dworczyk z PiS obiecuje, że nastąpi to jeszcze w czwartek, lub w piątek.

Zmiana obostrzeń i konferencja premiera

Nieoficjalnie udało się ustalić, że od połowy lutego otwarte mogą zostać m.in. hotele i częściowo branża fitness. Czy faktycznie możemy spodziewać się takich zmian?

Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie

- powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Polityk oznajmił, że ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte i poprosił Polaków o uzbrojenie się w cierpliwość.

Mateusz Morawiecki ogłosi zmiany w restrykcjach

Dworczyk twierdzi, że sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawia, ale to nie znaczy, że można skończyć z lockdownem i powrócić do normalności. Wszak w całej Europie koronawirus szaleje, musimy więc utrzymać obostrzenia ze względu na sytuację w innych krajach.

To mogłoby oznaczać, że nie powinniśmy spodziewać się zbyt szerokich złagodzeń, a jedynie niewielkich ustępstw. Kiedy ostatecznie dowiemy się, co nas czeka? - Jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek - powiedział Michał Dworczyk

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze