18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe obostrzenia

Koronawirus jednak groźny. Morawiecki zmienił zdanie

10.09.2020  09:20
Mateusz Morawiecki ostrzega przed koronawirusem
Mateusz Morawiecki ostrzega przed koronawirusem Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Koronawirus jednak jest groźny? Chociaż premier Mateusz Morawiecki w czasie wyborów kazał się już ludziom nie bać epidemii i zapewniał, że jest ona w odwrocie, teraz najwyraźniej zmienił zdanie. Zamiast końca COVID-19 czeka nas kolejna fala obostrzeń w kraju.

Koronawirus jednak dalej jest groźnym patogenem? Przypominamy, że w okresie wyborów prezydenckich premier Mateusz Morawiecki zachęcał ludzi do udania się w stronę urn, przekonując, że "ten wirus" nie jest wcale taki groźny. Mieliśmy się nie bać pandemii, a ona sama miała być w odwrocie i wkrótce dobiec końca.

Mamy jednak wrzesień i głowa rządu znacznie zmieniła swoją narrację. Teraz okazuje się, że koronawirus jednak groźny jest, a na Polaków wkrótce spadną nowe obostrzenia.

Mateusz Morawiecki ostrzega przed wirusem

Podczas sesji Q&A na Facebooku, ktoś zadał premierowi Morawieckiemu następujące, ostre pytanie: "Kiedy skończy się ten cyrk z maseczkami?". Szef rządu przyznał, że ich noszenie jest uciążliwe, ale jednocześnie zaznaczył, że konieczne.

Tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu społecznego, tam starajmy się je nosić. Nie jest to idealny sposób, który nas zabezpiecza, ale wirusolodzy mówią, że pomaga, więc starajmy się to stosować

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier apelował również, by nie nazywać pandemii i noszenia maseczek "cyrkiem" bo wirus... jest dalej bardzo niebezpieczny! Jego słowa zupełnie przeczą temu, co opowiadał w maju.

Epidemia jest i ona jest groźna. Popatrzmy, co się dzieje z powrotem w Hiszpanii. Średnio dziennie znowu umiera tam ponad 70 osób, a liczba zakażeń we Francji i w Hiszpanii to znowu kilka tysięcy dziennie. Naprawdę dmuchajmy zimne

- mówił.

Prawdopodobnie do Polski już niedługo wróci zakaz organizowania imprez masowych oraz koncertów, które zdaniem premiera są największym zagrożeniem. Od listopada najprawdopodobniej ponownie zakazane zostaną liczne wesela. Teraz można organizować takie imprezy do 150 osób na terenie większości kraju i do 100 w strefie żółtej. Rząd planuje ograniczyć ich liczbę do 50 osób na terenie całej Polski.

No cóż, sytuacja jak widać - zmienia się dynamicznie.