18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19

Koronawirus w Polsce? Rząd wyda miliony na walkę z epidemią

Emilia Waszczuk
28.02.2020  12:40
Koronawirus w Polsce? Rząd wyda miliony na walkę z epidemią
Koronawirus w Polsce? Rząd wyda miliony na walkę z epidemią Fot: Kancelaria Premiera

W piątek przedstawiciele rządu po raz kolejny zapewnili: w Polsce nie odnotowaliśmy jeszcze pierwszego przypadku koronawirusa. Obiecali też dofinansowanie służby zdrowia.

Zebrani w piątek przed kamerami przedstawiciele rządu po raz kolejny zapewnili: w Polsce nie zdiagnozowano jeszcze żadnego przypadku koronawirusa!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził przed kamerami, że Małgorzata Kidawa-Błońska, sugerująca na Twitterze, że rząd kłamie, sieje dezinformację i panikę. Obiecał też, że jeśli koronawirus w Polsce zostanie stwierdzony, Polacy od razu się o tym dowiedzą.

100 mln na koronawirusa

W czasie konferencji prasowej, politycy PiS poinformowali, że przeznaczają 100 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają być przekazywane poszczególnym wojewodom. Aby trafiły do szpitali, placówki będą musiały złożyć specjalne wnioski.

Ponadto Polska zakupiła 30 tysięcy testów do wykrywania koronawirusa.

Dzisiaj wyleciał rzędowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem - powiedział minister zdrowia. - Premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali

logo Tu się dzieje