18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oby to nie był koronawirus

W Polsce epidemia, a chory Kaczyński kaszle na ludzi

21.03.2020  19:21
W Polsce epidemia, a chory Kaczyński kaszle na ludzi
W Polsce epidemia, a chory Kaczyński kaszle na ludzi Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę rano udzielił wywiadu w radiu RMF. Niestety, polityk nie jest w najlepszej formie. Cały czas kaszlał.

Koronawirus SARS-COV-2 roznosi się po Polsce mimo społecznej kwarantanny. Co kilka godzin spływają nowe informacje o kolejnych zakażonych osobach. Ciągle testuje się stosunkowo mało próbek, a resort zdrowia uparcie nie chce zdradzić, ile osób zostało już przebadanych (u jednej osoby przeprowadza się nawet do 3 testów).

Ludzie czekają w kolejkach, inni mieli szczęście przejść test, ale ciągle nie znają wyników. Są jednak wyjątki - ministrowie, premier, prezydent i jego żona, zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa z dnia na dzień, bez żadnych wskazań.

Kaczyński się nie boi

Testów nie przeszedł ponoć Jarosław Kaczyński. Polityk w sobotę rano poinformował, że nie ma takiej potrzeby, a poza tym, jemu nic nie grozi.

Jestem w grupie zagrożonych, ze względu na datę urodzenia, ale czuję się dobrze. Nie badałem się. Pracuję tak, jak zwykle - oznajmił.

Byłem w kościele w zeszłą niedzielę i to nie stwarzało żadnych niebezpieczeństw. Do kościoła, jeśli się przestrzega zasad, można chodzić. Nie ma zakazu, biskupi nie mówią „nie chodźcie do kościoła!” - dodał.

Prezes zamierza dalej chodzić do kościoła, pracować jak wcześniej, a nawet zorganizować obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej, a później wybory. Pytanie jednak, czy badań przejść nie powinien...

Prezes vs higiena

W czasie wywiadu polityk ciągle kaszlał. Oby to nie był koronawirus, bo jeśli tak, to nie dość, że prezes jest w grupie podwyższonego ryzyka, to jeszcze mógł pozarażać ludzi wokół.

Tak się bowiem składa, że mimo wszechobecnych informacji i ostrzeżeń, pan Jarosław nadal nie przestrzega podstawowych zasad higieny. Kaszlał, nie zasłaniając ust lub prychając w dłoń. Oby tylko tej dłoni nikomu nie podawał!

Czytaj także
Przeczytaj więcej