18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"To nic nadzywczajnego"

Rząd: koronawirus NA PEWNO uderzy w Polsce

Wojciech Kozicki
29.01.2020  14:22
Czy Polsce grozi epidemia? Rząd potwierdza, że koronawirus na pewno nas zaatakuje
Czy Polsce grozi epidemia? Rząd potwierdza, że koronawirus na pewno nas zaatakuje Fot: Facebook/China Daily

Epidemia wirusa z Chin roznosi się w zabójczym tempie, kolejne przypadki koronowirusa są potwierdzane w kolejnych krajach na różnych kontynentach. Polska nie jest bezpieczna, a Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że choroba wkrótce uderzy w Polsce i jest to PEWNE.

Ryzyko epidemii koronawirusa w Polsce rośnie. Tajemnicza choroba płuc z "mięsnego piekła" w Wuhan dotarła już na Białoruś, do Niemiec i Francji, a NIK zapowiada zdecydowane działania, by zapobiec masakrze. Tymczasem Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada, że choroba NA PEWNO zaatakuje Polskę.

Koronawirus prędzej czy później będzie w Polsce i to nie będzie nic nadzwyczajnego. Nie czekamy na to, ale i nie obawiamy się – powiedział Szumowski.

Minister Zdrowia twierdzi, że polskie służby są przygotowane na diagnostykę, opiekę i leczenie pacjentów. Powiedział, że należy być w gotowości i zabezpieczyć wszystkie możliwe oddziały zakaźne.

To nie jest SARS, MERS, to wirus daleko mniej zakaźny niż grypa – uważa Minister Zdrowia. (tvp.info)

Polski rząd zamierza również przeprowadzić ewakuację Polaków, którzy przebywają w Wuhan w skażonej i zamkniętej strefie. Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński  w Radiu ZET powiedział, że nie podjęto jeszcze decyzji, gdzie zostaną przewiezieni polscy obywatele, ale może to być kraj w Europie.