18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus atakuje

Minister Zdrowia przewiduje przyszłość. Za kilka godzin nowe przypadki?

Emilia Waszczuk
05.03.2020  21:29
Minister Zdrowia przewiduje przyszłość. Za kilka godzin nowe przypadki?
Minister Zdrowia przewiduje przyszłość. Za kilka godzin nowe przypadki? Fot: Kancelaria Premiera/Shutterstock

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę rano. Minister zdrowia już zapowiedział kolejnych chorych. Czyżby miał już jakieś wiadomości na ten temat?

Łukasz Szumowski - minister zdrowia w rządzie PiS - ogłosił w środę rano pierwszy przypadek zarażonego koronawirusem z Wuhan. Na COVID-19 choruje mieszkaniec Cybinki, który właśnie wrócił z podróży do Niemiec. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze.

Szef resortu zdrowia pojawił się w czwartek wieczorem w Polsat News, gdzie zaczął rozprawiać o SARS-CoV-2. Tradycyjnie już zapewniał o świetnym przygotowaniu państwa do ewentualnej epidemii. Zdradził też, ile przypadków zarażeń władze wkrótce ogłoszą.

Nie spodziewam się gwałtownego przyrostu zarażonych koronawirusem w Polsce. Spodziewam się raczej 2-3 kolejnych osób, które będą miały potwierdzone wyniki

- oznajmił, pytany, czy przewiduje lawinę pozytywnych testów w najbliższych kilku godzinach.

Nie ma się czego bać?

Minister przyznał, że koronawirus SARS-CoV-2 jest niebezpieczny. We Włoszech śmiertelność wzrosła  do 3 procent, 10 procent pacjentów wymaga leczenia na OIOM. Tylko w jeden dzień zmarło tam aż 41 osób!

Na dzisiejszej odprawie z wojewodami i premierem jeszcze raz przejrzeliśmy miejsca intensywnie i oiomowe. Mamy około 8,7 tys. miejsc intensywnych do leczenia chorych, którzy tego potrzebują

- uspokajał Szumowski w "Gościu Wydarzeń"

Czy mamy się bać? Niekoniecznie... Szumowski twierdzi, że w zaatakowanych koronawirusem częściach Włoch mieszka wielu starszych ludzi, a poza tym w przeciwieństwie do Polski, sporo tam Chińczyków. No i wkradł się chaos sanitarny, a u nas wszystko działa jak w zegarku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze