18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 w Sejmie

Testy na koronawirusa dla wybrańców. Na zawołanie badają polityków

Emilia Waszczuk
17.03.2020  12:53
Testy na koronawirusa dla wybrańców. Na zawołanie badają polityków
Testy na koronawirusa dla wybrańców. Na zawołanie badają polityków Fot: Kancelaria Prezydenta

Rząd ochroni nas przed koronawirusem! Chyba że okaże się, że sami chorują. Politycy przechodzą właśnie testy na obecność SARS-COV-2.

Polska walczy z pandemią koronawirusa SARS-COV-2, ale dziennie wykonuje się zaledwie około 1000 testów (i to dopiero w ostatnich dniach). Osoby poddawane kwarantannie nie zawsze mogą liczyć na szybkie przebadanie. Ba, nawet hospitalizowani nie raz muszą czekać na badania i ich wyniki nie kilka godzin, a kilka dni.

WHO - Światowa Organizacja Zdrowia apeluje - "testy, testy, testy". Tylko ich jak największa ilość i jak najwcześniejsze badanie, mogą zatrzymać koronawirusa i uwolnić świat od pandemii. Rząd wziął to chyba do siebie, niestety, wybiórczo. Wyłonili grupę ludzi, których postanowili zbadać natychmiast.

CITO dla wybrańców

Mowa oczywiście o politykach. Jak powszechnie wiadomo, szef resortu środowiska Michał Woś został zdiagnozowany - choruje na COVID-19. Wszyscy posłowie, którzy mieli z nim kontakt w czasie ostatniego posiedzenia rządu, zostali natychmiast, w poniedziałek wieczorem, poddani kwarantannie i badaniom. Te przeszli też prezydent i premier.

Już wiadomo, że Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda są zdrowi. Co z resztą? Wyniki ich badań mają być znane jeszcze we wtorek.

W sumie w Polsce zdiagnozowano jak dotąd 205 osób. Niestety, 5 z nich zmarło. Od pierwszego dnia przeprowadzania badań w Polsce, wykonano zaledwie 7899 badań.

Przeczytaj więcej
Komentarze