18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stan wyjątkowy nadciąga?

Zamkną Polaków w domach? Zakaz wychodzenia możliwy już w tym tygodniu

Emilia Waszczuk
23.03.2020  09:37
Zamkną Polaków w domach? Zakaz wychodzenia możliwy już w tym tygodniu
Zamkną Polaków w domach? Zakaz wychodzenia możliwy już w tym tygodniu Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się w Polsce kolejnych ograniczeń.

Koronawirus SARS-COV-2 nie odpuszcza w Polsce. W badaniach laboratoryjnych potwierdzanych jest coraz więcej zachorowań, niestety, rośnie też liczba śmierci.

W piątek 20 marca w Polsce ogłoszony został stan epidemii. To oznacza, że w poszczególnych województwach i miastach, mogą zostać wydzielone strefy z niemal całkowitym zakazem przemieszczania się. Czy zamknięcie Polaków w domach czeka nas jeszcze w tym tygodniu?

Nowe obostrzenia

W poniedziałek rano w Polskim Radiu rzecznik rządu  Piotr Müller poinformował, że ciągle trwają rozmowy i analizy, jednak już w najbliższych dniach możemy spodziewać się zmian we wprowadzonych w Polsce obostrzeniach.

Komunikaty praktycznie wydajemy codziennie, ale decyzji w zakresie zmian, co do ograniczeń czy przedłużenia poszczególnych ograniczeń faktycznie w tym tygodniu możemy się spodziewać

- powiedział.

Zaznaczył też, że rząd nie wyklucza żadnego wariantu - w tym niemal całkowitego zakazu wychodzenia z domów.

Każdy mówi co innego

Tego samego ranka minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał bardziej optymistyczne wieści. Stwierdził, że nie ma żadnych przesłanek, by zwiększać ograniczenia. Mimo że pod koniec tygodnia prognozuje kilka tysięcy zakażeń SARS-COV-2.

Na razie nie ma podstaw do takich terytorialnych zamknięć w Polsce. Gdybyśmy mieli tak duże różnice regionalne, jak Włochy czy Hiszpania, wtedy uzasadnione jest zamykanie całych regionów, ale w Polsce mamy bardzo równomierne rozłożenie się osób zarażonych

- stwierdził.

Czytaj także
Przeczytaj więcej