18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

0 złotych za badanie

Zaraza w Sejmie? Zapłacimy za testy polityków

03.08.2020  08:40
Politycy przebadają się na koronawirusa za darmo
Politycy przebadają się na koronawirusa za darmo Fot: Jan BIELECKI/East News

Co wolno wojewodzie... Politycy znów pokazują, że są równiejsi od pozostałych obywateli. Kancelaria Sejmu dołożyła im właśnie nowy, kosztowny przywilej - darmowe testy na koronawirusa.

Trwa epidemia koronawirusa, już nawet premier Mateusz Morawiecki przyznał, że jest źle i czeka nas kryzys (zaledwie miesiąc temu twierdził, że jesteśmy całkowicie bezpieczni). Choć zagrożenie trwa od pół roku, w Polsce dalej mamy problemy z przeprowadzeniem testów. Ale nie politycy.

Politycy właśnie dowiedzieli się, że mogą powtarzać badania tak często, jak zechcą i uznają za potrzebne. Nic przy tym za testy nie zapłacą - Kancelaria Sejmu zwróci im koszty.

Kowalski: 500 zł, poseł - 0

Test na koronawirusa to w komercyjnym laboratorium koszt około 500 złotych, posłów mamy aż 460. Jeśli każdy z nich zechce się raz przebadać, z naszych podatków na ten cel już pójdzie 230 000 złotych! Co z biednym, szarym Kowalskim, który chce sprawdzić, czy przypadkiem nie złapał SARS-COV-2? Jeśli lekarz i sanepid nie skierują go na badania, zapłaci pełną kwotę.

Aby dostać zwrot za test, posłowie muszą się jedynie przebadać i dostać za badanie imienny rachunek. Na jego podstawie zostaną im zwrócone pieniądze - czytamy w "Fakcie".

Przypomnijmy - politycy PiS byli przeciwni między innymi badaniom lekarzy czy nauczycieli. Ale jak wiadomo, są równi i równiejsi...

Przeczytaj więcej
Komentarze