18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Politycy kontra COVID-19

Cały Sejm ma koronawirusa? Chaos!

Wojciech Kozicki
06.10.2020  09:16
Koronawirus w Sejmie - politycy z COVID-19
Koronawirus w Sejmie - politycy z COVID-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce nie oszczędza nikogo, a obecnie uwziął się na polityków. Czy zaprzysiężenie rządu powinno się odbyć? Profesor Simon ostrzega, że w Sejmie i Senacie może wybuchnąć totalna epidemia!

Koronawirus kontra polscy politycy. Wczoraj potwierdzono, że zakażony COVID-19 został m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek. Na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier Jacek Sasin, a także ministrowie Dariusz Piontkowski i Michał Dworczyk oraz wiceminister Jacek Ozdoba. Jak ostrzega dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon, zaprzysiężenie rządu nie powinno się odbyć i może to być początek dramatu wśród polityków. Co gorsza, jak powiedział w "Gościu Wydarzeń" minister finansów Tadeusz Kościński, wszyscy ministrowie byli w ubiegłym tygodniu w tym samym pomieszczeniu co Przemysław Czarnek, gdy była przedstawiana nowa Rada Ministrów.

Zaprzysiężenie rządu kontra koronawirus

Myślę, że jeśli jeden minister ma objawy i ma potwierdzone zakażenie, to okres, kiedy u następnych osób mogą wystąpić objawy to do 14 dni. Sądzę, że takie posiedzenie nie powinno się odbyć, skoro szereg osób się zaraziło. Jeśli już przekroczyli okres 4-5 dni wylęgania choroby, to jutro mogą być zarażeni i przenosić chorobę – ostrzega prof. Simon. (Polsat News)

Profesor zwraca uwagę, że nie wiadomo kiedy politycy zostali zakażeni i ile osób mogli już zarazić koronawirusem. Ma także pretensje do polityków, że dają Polakom zły przykład, nie nosząc maseczek i łamiąc zasady bezpieczeństwa.

Zdaniem prof. Simona, nieodpowiedzialne zachowanie polityków, sprawia, że Polacy zaczynają negować epidemię. Twierdzi, że potrzebna jest kampania informacyjna, by uświadomić Polaków z jak poważną epidemią mają obecnie do czynienia i jak może skończyć się lekceważenie obostrzeń.

To nie są przypadki z hemoroidami czy bólem palca. To są przypadki z ciężkim zapaleniem płuc, które przyjmujemy Dziwię się, że ludzie to negują. To jest po prostu szaleństwo. Nie wiem, naćpali się, jakaś cyberwojna, nie wiem co to jest - powiedział prof. Simon w rozmowie z Agnieszką Gozdyrą.

Tymczasem rząd już ogłosił, że lada moment wejdą w życie nowe restrykcje i obostrzenia, a także podał prognozy zachorowań na najbliższe miesiące. Czy jednak kłamie Polaków i ukrywa prawdziwe dane dot. koronawirusa w Polsce?

Zagłosuj

Czy nosisz maseczkę?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze