18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

politycy wstrzymali oddechy

Koronawirus zaatakował w SEJMIE. Będzie polityczny paraliż?

12.05.2020  13:14
Koronawirus zaatakował w SEJMIE. Będzie polityczny paraliż?
Koronawirus zaatakował w SEJMIE. Będzie polityczny paraliż? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Potwierdzony przypadek koronawirusa SARS-COV-2 w polskim Sejmie. Testom poddają się kolejni politycy, w tym kandydat na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Stało się. Koronawirus dotarł do polskiego Sejmu, co może skutkować politycznym paraliżem państwa. Zakażenie groźnym patogenem stwierdzono u sekretarki wicemarszałka Piotra Zgorzelskiego z PSL.

Kobieta zgłosiła się  do lekarza w ostatnią sobotę, teraz okazało się, że jej test dał wynik pozytywny. Szef zakażonej trafił do kwarantanny. Oprócz niego izolacją objęto także drugą sekretarkę, kierowcę wicemarszałka i dyrektora klubu PSL.

Epidemia w Sejmie?

Koronawirus został wykryty dopiero teraz. Wstępne badania przeszli już wicemarszałek Sejmu i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Obaj dostali już pierwsze wyniki.

Mam ujemny wynik, ale zostałem objęty kwarantanną do czasu kolejnych badań

- powiedział Onetowi Zgorzelski.

Również Kosiniak-Kamysz miał otrzymać wynik negatywny. Jak jednak wiadomo, testy są miarodajne dopiero około tygodnia po zakażeniu. Może się więc okazać, że koronawirus jednak zaatakował i teraz krąży między politykami!

Przeczytaj więcej
Komentarze