18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w sam raz na wybory

Kwarantanna całe wakacje. Morawiecki: szczyt epidemi w maju/czerwcu

Emilia Waszczuk
06.04.2020  10:51
Kwarantanna całe wakacje. Morawiecki: szczyt epidemi w maju/czerwcu
Kwarantanna całe wakacje. Morawiecki: szczyt epidemi w maju/czerwcu Fot: Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki w chwili szczerości, w Sejmie, poinformował, że szczyt pandemii koronawirusa dopiero przed nami. I to wcale nie szybko.

Pandemia koronawirusa SARS-COV-2 paraliżuje cały świat. W Polsce też nie jest dobrze, choruje ponad 4 tysiące osób, zmarło prawie 100 (dane na poniedziałek rano). Szczyt zachorowań eksperci prognozowali w naszym kraju początkowo na połowę kwietnia, później przesunęło się to na końcówkę miesiąca.

Epidemia całe lato

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Sejmie przekazał niepokojące informacje. Jak zauważył, wcześniejsze prognozy są już nieaktualne. Polskę czeka głęboki kryzys, a epidemia w naszym kraju może trwać kilka kolejnych miesięcy.

Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań

- powiedział premier.

Jeśli szczyt zachorowań faktycznie przypadnie na maj lub czerwiec, oznacza to, że walczyć z koronawirusem możemy przez całe lato. Czy to oznacza, że przez kilka kolejnych miesięcy nie wyjdziemy z domów? Co z gospodarką, miejscami pracy i ludźmi? I na to premier ma receptę... planuje wprowadzić nowe podatki. Dzięki nim będzie żyło nam się lepiej.

Przeczytaj więcej
Komentarze