18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19

PiS ukrywa prawdę? Minister zdrowia zakazał mówić o koronawirusie!

25.03.2020  16:14
PiS ukrywa prawdę? Minister zdrowia zakazał mówić o koronawirusie!
PiS ukrywa prawdę? Minister zdrowia zakazał mówić o koronawirusie! Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Koronawirus i walka z nim przerastają polityków. Rząd próbuje właśnie ograniczyć Polakom dostęp do prawdy o pandemii? Chyba tak, bo właśnie zakazali o niej mówić.

Szokująca decyzja ministra zdrowia. Łukasz Szumowski i jego koledzy wpadli na pomysł, jak ograniczyć dostęp do wiedzy o walce z pandemią koronawirusa SARS-COV-2. Zdaje się, że Polacy mają usłyszeć tylko tyle, ile politycy chcą im przekazać.

Chcą ukryć prawdę?

Do wojewódzkich konsultantów medycznych wpłynęło oficjalne pismo z Ministerstwa Zdrowia. Z niego dowiedzieli się, że nie mają prawa wypowiadać się publicznie o koronawirusie i COVID-19.

W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych opinii wydawanych przez konsultantów wojewódzkich dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za epidemię COVID-19 proszę o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich w reprezentowanych przez Państwa dziedzinach do zaprzestania samodzielnego wydawania wyżej wymienionych opinii

- napisało Ministerstwo Zdrowia.

Opinie na temat sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia dla przedstawicieli kadr medycznych w danych dziedzinach medycyny czy w obrębie danej grupy zawodowej jak również sposobów zabezpieczenia osobistego przed zakażeniem, powinni wydawać jedynie Państwo jako konsultanci krajowi po wcześniejszej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym - dodali.

Jak wiadomo, od samego początku epidemii polskie szpitale mają ogromne problemy ze sprzętem, ilością pracowników i przyjmowaniem pacjentów z koronawirusem. Placówki państwowe nie zostały nawet wyposażone w zabezpieczające kombinezony, maseczki i gogle. Czy aby rząd nie próbował właśnie zatajać tych informacji przed opinią publiczną?

Twierdzą, że nie... podobno chcą tylko zapobiec dezinformacji.

Tylko takie działanie zapewni przekazywanie informacji merytorycznie prawidłowych, jednolitych oraz nie będzie powodem do nieuzasadnionego wzniecania niepokoju w środowisku medycznym

- napisała do konsultantów sekretarz stanu w resorcie zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Kobieta zaznaczyła, że wszelkie opinie muszą trafiać do ministra zdrowia.

Przeczytaj więcej
Komentarze