18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

#facepalm

Australia płonie, Korwin się cieszy: niech się pali, później odrośnie

Emilia Waszczuk
03.01.2020  11:12
Australia płonie, Korwin się cieszy: niech się pali, później odrośnie
Australia płonie, Korwin się cieszy: niech się pali, później odrośnie Fot: Bartosz Krupa/East News

Janusz Korwin-Mikke znów się (nie)popisał. W czwartek wieczorem oznajmił, że nie ma nic złego w potężnych pożarach w Australii, pożerających nie tylko lasy, ale też zwierzęta, ludzi i ich domy. Niech płonie - napisał na Twitterze.

Potężne pożarty pustoszą Australię, ogień trawi wszystko, co napotka na swej drodze. Giną zwierzęta i ludzie, w płomieniach stają całe miejscowości. Skala żywiołu jest rekordowo duża, a chmura dymu tak ogromna, że wytwarza własną pogodę!

Ludzie nie mają czym oddychać, w powietrzu unosi się popiół i potworny smog, niebo zrobiło się czerwone. Ale to wszystko nic... Australii nie trzeba pomagać. Nie ma co bać się kataklizmu. Pan Korwin-Mikke wytłumaczy Wam dlaczego.

Niech płonie

Pan lider Konfederacji stwierdził w czwartek, że gigantyczne pożary są dobre. Niech ziemia płonie, niech ogień zabija. Nie ma się czym martwić, przecież kiedyś rolnicy specjalnie wypalali trawy, żeby później gleba była bardziej żyzna.

Dawniej rolnicy jesienią wypalali trawy, by mieć potem lepszy urodzaj, więc nie rozumiem, czemu ekolodzy rozdzierają szaty, że te pożary albo w Brazylii, albo w Australii

- napisał na Twitterze polityk.

To jednak (niestety) nie koniec jego wywodu. Oświecony w swej własnej, dość dziwacznej mądrości, wytłumaczył, że ratowanie Australii nie ma najmniejszego sensu.

Jak się spali, to odrośnie i tyle. Nie trzeba "ratować"! Nie było nas - był las. I często się palił...

- napisał.

To nie pierwszy raz, gdy pana Korwina nie ruszają zmiany klimatu i kataklizmy. Całkiem niedawno oznajmił, że globalne ocieplenie jest dobre. Dlaczego? Bo nie będzie śniegu. A jak jest, to ludzie się ślizgają i łamią na nim nogi.

Przeczytaj więcej
Komentarze