Ludzie udawali martwych?

Korwin broni Rosjan z Buczy. Cytują go rosyjskie media

05.04.2022  12:59
Korwin cytowany w Rosji. Twierdzi, że masakra w Buczy to inscenizacja Ukraińców
Korwin cytowany w Rosji. Twierdzi, że masakra w Buczy to inscenizacja Ukraińców Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Masakra w Buczy to nie wina Rosjan i Putina? Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje i broni rosyjskich morderców, a jego wypowiedź już jest cytowana przez rosyjskie media. Czy martwi na zdjęciach udają? Czu egzekucje przeprowadzali Ukraińcy? Polityk Konfederacji chyba tym razem wreszcie będzie ostatecznie skończony w polityce i nie tylko.

Masakra w Buczy wstrząsnęła światem, a do internetu trafiły szokujące nagrania wideo i zdjęcia. Tymczasem Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że nie jest do końca jasne, czy masowe mordy zostały popełnione przez rosyjskich żołnierzy. Podejrzewa, że w masakrę mogą być zaangażowani Ukraińcy, a całość być może jest inscenizacją na potrzeby ukraińskiej propagandy.

Masakra w Buczy. Korwin broni Rosjan i pisze, że ludzie udają martwych

Wypowiedzi Korwina już dotarły do Rosji. Są cytowane przez prokremlowskie media. Przypomnijmy, że sam Siergiej Ławrow twierdzi, że masakra w Buczy to sprawka Ukraińców, prowokacja przeciwko Rosjanom i "fejkowy atak".

Zauważyliście, że domy są niemal nietknięte (pewno nie...)? A pomyśleliście, dlaczego chowa się ludzi w masowych grobach - a nie chowają ich krewni (w Buczy żyło 36 tys.)? I czemu krewni nie usunęli tych ciał z ulicy? Patrzcie i myślcie! To nie boli – napisał Korwin na Twitterze.

Oczywiście Korwin krytyką się nie przejął i wkrótce zamieścił kolejny tweet. Stwierdził w nim, że zbrodniarzami i mordercami w Buczy niekoniecznie byli Rosjanie. Oskarżanie ich nazwał „szkolnym błędem logicznym” i „błędem kołem”. Skomentował też zdjęcie zwłok ukraińskiej rodziny, których zwłoki znaleziono w piwnicy. Jego zdaniem, mogli zostać zabici przez Ukraińców, a może nawet udawali martwych na potrzeby ukraińskiej propagandy.

Jest to typowe błędne koło. Takie zdjęcia mają udowodnić, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy? Jak to, skąd? Bo przecież wiadomo, że Rosjanie są zbrodniarzami... Szkolny błąd logiczny. Ludzie zaślepieni go nie widzą – pisze Korwin na Twitterze.

Korwin sobie już nie zaszkodzi, bo od dawna wiadomo, że ma fiksum dyrdum i nikt z Polaków nie bierze go na poważnie. Jednak rosyjscy propagandyści klaszczą radośnie jaki foki podczas karmienia, kolekcjonując kolejne wypowiedzi Korwina. Jak donosi Wirtualna Polska, Agencja Ria Novosti zamieściła depeszę zatytułowaną: "Poseł RP zakwestionował 'masową śmierć' ludzi w Bucha". Przedrukowało ją wiele rosyjskich dzienników i portali internetowych.

Korwin-Mikke, lider koalicji eurosceptyków i nacjonalistów 'Konfederacja' w polskim parlamencie, wątpi w 'masowe śmierci' ludzi w ukraińskiej Buczy pod Kijowem, którą to informację rosyjskie Ministerstwo Obrony uważa za kolejną prowokację – napisano w rosyjskiej depeszy. Sam Korwin odniósł się już do swojego szokującego tweeta i stwierdził, że nie było w nim nic pro-rosyjskiego.
To MOGĄ być ofiary Rosjan. Albo rodzina zamordowana przez Ukraińców, bo poszła na kolaborację. To w ogóle nie muszą być trupy: nie widać ran. I dlaczego twarze, jak i na innych zdjęciach, zasłonięte? Wy jesteście ŚLEPYMI WYZNAWCAMI - a ja podczas wojny nie wierzę NIKOMU – Korwin skomentował zdjęcie zabitej ukraińskiej rodziny.
Czytaj także