18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa czy zamach?

Korwin o Smoleńsku. Wie kto doprowadził do tragedii

07.11.2019  21:33
Korwin i mocna wypowiedź - wie kto jest odpowiedzialny za Smoleńsk
Korwin i mocna wypowiedź - wie kto jest odpowiedzialny za Smoleńsk Fot: YouTube/Rzeczpospolita TV

Spełnił się koszmar „lewaków”, Janusz Korwin-Mikke wrócił do Sejmu. 77-letni polityk Konfederacji prawie został też Marszałkiem Seniorem, ale stanowisko sprzątnął mu sprzed nosa Antoni Macierewicz. „Krul” ostro go skrytykował i wypowiedział się o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Czy był zamach i kto jest odpowiedzialny za tragedię w Smoleńsku?

Janusz Korwin-Mikke nie ma dobrego zdanie o Antonim Macierewiczu, choć nie ukrywa, że zrobił też dobre rzeczy dla Polski. Pochwalił go mi.in. za ideę utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, ale skrytykował go za kiepską realizację tego pomysłu. Podczas wywiadu dla „Rzeczpospolitej” zdziwił się, że komisja smoleńska pod wodzą Macierewicza wciąż istnieje i szykuje nowy raport. Uznał jej działalność za humoreskę.

Cały świat się śmieje. Leci samolot, jest komenda „pull up”, a ci lecą w dół, Sprawa jest jasna i oczywista. Wciskana jest sprawa, że Ruskie nam ten samolot ściągnęły, ale to absurd, bo nie mieli w tym żadnego interesu - powiedział Janusz Korwin-Mikke. (Youtube.com/Rzeczpospolita TV)

Korwin zwraca uwagę, że większość osób wierzących w zamach, oskarża o to Rosjan. Jego zdaniem należy brać pod uwagę, że mogły to zrobić polskie służby specjalne, bo one miały w tym interes i nie chciałby, by został ujawniony raport w sprawie WSI. To właśnie Polacy „mogliby coś tam zamontować na Okęciu w samolocie”.

Korwin prezydentem?

Przy okazji Korwin zapowiedział, że będzie chciał wystartować w wyborach prezydenckich. Wszystko zależy jednak od prawyborów, które będą trwały w Konfederacji do stycznia. Zapowiedział też, że jego koło polskie będzie starało się zablokować kandydaturę Stanisława Piotrowicza, który może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

W Parlamencie Europejskim są wygodne fotele. Ja nie śpię, pozornie lepiej słucham jak mam zamknięte oczy. W Sejmie fotele wygodne nie są - narzekał Korwin i zapowiedział, że podczas kadencji się nie wyśpi.

Korwin o Smoleńsku, Macierewiczu i wyborach prezydenckich:

Czytaj także