18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce zmienić datę święta

Korwin atakuje Marsz Niepodległości. "Jesteście okłamywani"

08.11.2019  15:37
Korwin kontra Marsz Niepodległości - data do zmiany?
Korwin kontra Marsz Niepodległości - data do zmiany? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Janusz Korwin-Mikke znowu w akcji – jego poglądy i wypowiedzi wciąż szokują, a "Krul" najwyraźniej jest "w formie". Tym razem na celowniku polityka Konfederacji znalazł się pochód 11 listopada w Warszawie. Uważa, że Marsz Niepodległości 2019 odbywa się w zły dzień, a ludzie zostali oszukani.

Marsz Niepodległości i święto 11 listopada to jedno wielkie oszustwo – tak twierdzi przynajmniej Janusz Korwin-Mikke. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” przyznał, że nie jest entuzjastą corocznego pochodu, ponieważ jest to niewłaściwa rocznica.

Polska ogłosiła niepodległość 7 października, natomiast 11 listopada przekazała pewnemu socjaliście. Przekazanie władzy czerwonym to nie powód do świętowanie. Lepszy jest październik, bo i pogoda lepsza – wyznał Janusz Korwin-Mikke. (YouTube.com/Rzeczpospolita TV)

Korwin nie odpuścił i dalej drąży temat na Facebooku. Internauci zwrócili mu uwagę, że nie sama data jest najważniejsza, ale to, że Polacy się jednoczą.

Jesteście Państwo okłamywani od początku, 11 listopada nastąpiło jedynie przekazanie władzy przez Radę Regencyjną towarzyszowi Ziukowi z partii socjalistycznej, czyli śp.Józefowi Piłsudskiemu. Potem socjaliści gnębili Polskę podatkami i doprowadzili do klęski. 11 listopada to jest rocznica klęski. To 7 października przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – napisał Korwin na Facebooku.

Marsz Niepodległości 2019 - trasa i hasło

10. Marsz Niepodległości w Warszawie odbędzie się w tym roku pod hasłem „Miej w opiece Naród cały”. Jak podaje ”Wirtualna Polska”, trasa marszu zacznie się na Rondzie Dmowskiego, a następnie będzie prowadziła Alejami Jerozolimskimi przez Most Poniatowskiego, ulicą Wybrzeże Szczecińskie między Wisłą oraz  Stadionem Narodowym na błonia przy stadionie.

Czytaj także