18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był sobie Janusz...

Korwin oskarżony! Zapłaci miliony złotych kary?

Wojciech Kozicki
02.10.2020  11:50
Korwin kontra Unia Europejska. Zapłaci miliony za karę?
Korwin kontra Unia Europejska. Zapłaci miliony za karę? Fot: Jan Bielecki/East News

Najpierw Konfederacja straciła miliony i subwencję budżetową, a teraz kłopoty z prawem ma Janusz Korwin-Mikke. Będzie musiał zapłacić 2 miliony złotych?

Konfederacja może lada moment stracić miliony za błędy w sprawozdaniu finansowym. To jednak nie koniec złej passy, bo o machlojki finansowe został oskarżony Janusz Korwin-Mikke. Śledztwo w jego sprawie prowadzi antykorupcyjny Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). Polityk Konfederacji twierdzi, że to zemsta za krytykowanie Unii Europejskiej.

Korwin kontra Unia Europejska

No, i doigrałem się. Gadało się, że Unia Europejska musi być zniszczona - to trzeba się liczyć, że Unia Europejska uzna, że to JA powinienem zostać zniszczony! Organ "antykorupcyjny" Unii, tzw. OLAF, spokojnie prowadził śledztwo w mojej sprawie - i właśnie doszedł do wniosku, że źle zatrudniałem swoich asystentów – wyjaśnia Korwin w mediach społecznościowych.

Janusz Korwin-Mikke na Facebooku tłumaczy,  że OLAF wziął pod lupę jego asystentów, którzy „pracowali w Warszawie, chociaż powinni być w Katowicach". Zapewnia, że nikt nie oszukiwał na przejazdach, ale niektórzy asystenci startowali później w wyborach, więc ich zarobki mogły pomóc im osiągnąć lepszy wynik.

Jak ujawnia Korwin, OLAF oskarża go o nadużycia i apeluje, by sprawą zajęła się polska prokuratura. Zapewnia, że oczywiście będzie się odwoływał, a żądania i oskarżenia Unii Europejskiej wobec jego osoby są absurdalne. Tymczasem fani Korwina już zapowiadają, że jeśli OLAF każe mu zwrócić ok. 2 miliony złotych, to wesprą go finansowo.

Okazuje się, że z Unią nie ma żartów. Z terrorystami sobie poradzić nie potrafi - ale Korwin-Mikkemu spróbuje dać radę! – drwi Korwin na Facebooku.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze