18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Broni morderców z Buczy

Korwin ukarany za słowa o Ukrainie? Konfederacja ma go dość

06.04.2022  20:11
Korwin i szokujące wypowiedzi o Ukrainie. Konfederacja się odcina
Korwin i szokujące wypowiedzi o Ukrainie. Konfederacja się odcina Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER/East News

Janusz Korwin-Mikke przesadził i nawet Konfederacja się od niego odcina. Hitler uszedł mu płazem, Polacy przymknęli oko na obrażanie kobiet i niepełnosprawnych… ale bronienie rosyjskich morderców z ukraińskiej Buczy to BRUTALNA PRZESADA!

Masakra w Buczy zmroziła świat. Do internetu trafiły zdjęcia i nagrania wideo przedstawiające zwłoki Ukraińców, pojawiły się doniesienia o gwałtach na dzieciach i kobietach, a także dowody na tortury i bestialskie egzekucje. Tymczasem Janusz Korwin-Mikke uważa, że to może być ukraińska inscenizacja, bombardowanie szpitala w Mariupolu było "ustawką", a ludzie tylko udawali martwych. Co więcej, Mikkego cytują już nawet media w Rosji To może być KONIEC KORWINA w Polsce!

Korwin ukarany za wypowiedzi o Ukrainie? Konfederacja ma go dość

Czy Konfederacja chce ukarać Korwina? Wirtualna Polska otrzymała od ugrupowania informację, że „toczy się na ten temat wewnętrzna dyskusja”. Szef Biura Prasowego Konfederacji Tomasz Grabarczyk odpowiedział Wirtualnej Polsce, że "poseł Korwin-Mikke wypisuje codziennie różne, wzajemnie sprzeczne rzeczy. Nie tylko nie należy ich traktować jako stanowiska Konfederacji, ale także nie da się ich traktować poważnie. To poszukiwanie atencji w Internecie. Stanowisko Konfederacji jest jasne: potępiamy zarówno napaść Rosji na Ukrainę jak i wszelkie zbrodnie wojenne".

W odpowiedzi podpisanej przez przewodniczącego Koła Poselskiego Konfederacja Jakuba Kuleszę i wiceprzewodniczącego Krzysztofa Bosaka czytamy, że aktywność posła Korwina-Mikkego w mediach społecznościowych oceniana jest jako "niepoważna, przedkładająca rozniecanie kontrowersji ponad odpowiedzialność za słowo i realne przywództwo polityczne, które wymaga bycia serio" – podaje Wirtualna Polska.

Nawet jeśli Konfederacja zlituje się nad Korwinem, to może zająć się nim sejmowa Komisja Etyki. Wspomniany portal ustalił, że zdecydował się złożyć wniosek o ukaranie Janusza Korwin-Mikkego. Zamierza domagać się wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec polityka Konfederacji. Stwierdził, że Korwin „zachowuje się tak, jak by był asystentem Pieskowa w Polsce”. Sugeruje objęcie go sankcjami, a także sprawdzenie, czy  przypadkiem nie finansuje go ktoś z Rosji. Przedstawiciel Lewicy w rozmowie z WP stwierdził natomiast, że „Korwina trzeba otoczyć kordonem sanitarnym”.

Opinie posła Janusza Korwin-Mikkego są nie tylko nieodpowiedzialne i narażają na szwank dobre imię Sejmu, ale wypowiadane w określonej sytuacji międzynarodowej godzą w powagę polskiego państwa. Dlatego, kierując się troską, również o nasze bezpieczeństwo, składam wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła Korwin-Mikkego – napisał Joński we wniosku.

Czytaj także