18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tarcza 4.0 amen

Kościół dostanie pieniądze od PiS bo jest biedny

Wojciech Kozicki
28.05.2020  16:01
PiS rozpieszcza Kościół, zamiast na tacę da na "na tarczę"
PiS rozpieszcza Kościół, zamiast na tacę da na "na tarczę" Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

PiS to łobuzy, które rozrabiają nocą. Nic dziwnego, przecież ich lider ukradł Księżyc! Tym razem jednak rząd rozdaje cudze pieniądze. Tarcza antykryzysowa 4.0. zyskała po zmroku istotną poprawkę – Kościół może dostać od polityków ogromne pieniądze.

Rząd PiS uwielbia rozdawać cudze pieniądze, a tak się składa, że nadchodzą (chyba) wybory prezydenckie. Niektórzy politycy inwestują pieniądze podatników w agencje PR, a ekipa Kaczyńskiego działa w myśl zasady „jak trwoga to do Boga”. Podczas nocnego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przyjętych został szereg poprawek. Poprawka PiS zakłada rozszerzenie grona uprawnionych do przyjmowania rządowej pomocy w ramach przygotowywanej w tej chwili "tarczy 4.0".

PiS, Kościół i pieniądze na tarczę

Wśród instytucji, które mogą skorzystać z państwowej kasy, znalazł się Kościół. Od teraz "jednostki organizacyjne kościoła, związki wyznaniowe oraz kościelna osoba prawna” mogą zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony pracy ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na "dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym".

Dlaczego Kościół powinien skorzystać z tarczy antykryzysowej? PiS ma zaskakującą odpowiedź. Bo jest biedny jak mysz kościelna!

Kościół jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii. Ma osoby zatrudnione – powiedział poseł PiS Henryk Kowalczyk.

 

Czytaj także