18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PILNE!

Politycy PiS i PSL zaatakowani! GROZILI IM ŚMIERCIĄ

Emilia Waszczuk
10.09.2021  07:41
Politycy zaatakowani przez antyszczepionkowców
Politycy zaatakowani przez antyszczepionkowców Fot: Piotr Molecki/East News

Dwaj znani polscy politycy - Władysław Kosiniak-Kamysz i Wojciech Andrusiewicz - zostali zaatakowani w Karpaczu. Usłyszeli groźby śmierci i zapowiedzi zamachu. Doszło do szarpaniny.

Szokujące wydarzenia rozegrały się w Karpaczu, gdzie odbywa się Forum Ekonomiczne. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zostali zaatakowani przez agresywne osoby. Obaj byli wyzywani, w przypadku jednego z ataków doszło do szarpaniny, pojawiły się też groźby zamachu i śmierci.

Sprawcami obu napaści byli przeciwnicy szczepień przeciw COVID-19.

Politycy zaatakowani przez antyszczepionkowców

Do pierwszego z ataków doszło na ulicy, gdy Władysław Kosiniak-Kamysz szedł do restauracji. Przeciwnicy szczepień zobaczyli go na chodniku i tam dopadli. Polityk został zwyzywany, usłyszał że jest "kanalią" i "polityczną prostytutką", padł ofiarą gróźb, że "jeśli tknie ich dzieci szczepionkami, to pożałuje". - Będzie na was zamach - miał krzyczeć jeden z atakujących.

Ktoś zasiał to ziarno nienawiści i teraz robi się naprawdę groźnie

- powiedział przerażony Kosiniak-Kamysz.

Wojciech Andrusiewicz zaatakowany został, gdy zmierzał na Forum Ekonomiczne. Nieznany mężczyzna doskoczył do niego, doszło do szarpaniny. W sprawie interweniowała policja.

Nie ma tygodnia, aby każdy z nas w ministerstwie nie otrzymał przynajmniej kilku e-maili z pogróżkami. Niektóre są naprawdę groźne i przekazujemy je organom ścigania

- powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z "Faktem".

Czytaj także