18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sen o władzy

Koszmarny koniec Donalda Tuska. Sondaż nie pozostawia nadziei

05.08.2021  18:42
Donald Tusk w sondażu
Donald Tusk w sondażu Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Donald Tusk dopiero co wrócił do polskiej polityki, a już wygląda na to, że może czekać go koniec kariery. Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości. Bardzo trudno będzie byłemu premierowi zrealizować sen o władzy.

Donald Tusk niedawno powrócił na polską scenę polityczną, a już wygląda na to, że musi zmierzyć się z kryzysem. Nastroje wśród wyborców są bardzo zróżnicowane. Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” dawny premier nie będzie miał lekko.

Donald Tusk najprawdopodobniej liczył na wielki powrót, ale szybko w oczy powiał mu wiatr. Jak się okazuje, rodacy bardzo negatywnie oceniają powrót byłego szefa rządu do kraju. "Tylko z Tuskiem możemy wygrać. I mam nadzieję, że ta tendencja z sondażu już wkrótce się odwróci" – komentuje tymczasem pewny siebie poseł PO Jerzy Borowczak.

Donald Tusk blado wypada w sondażu

Od powrotu Donalda Tuska minął ledwie miesiąc, a już na głowę wylewa mu się kubeł zimnej wody. Przywódca PO z niezmiennym zaangażowaniem objeżdża Polskę, przekonując obywateli do swoich racji, ale chyba nie idzie mu to najlepiej. W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster aż 44 proc. badanych uważa, iż źle się stało, że Tusk wrócił do kierowania partią. Przeciwnego zdania jest 35 proc. ankietowanych.

Na tego biednego Tuska wylano wiele pomyj. Przypomina mu się, że uciekł do Brukseli, a pani Szydło to gdzie uciekła?! Też do Brukseli! Ale sądzę, że coraz więcej ludzi będzie popierało Tuska. Będziemy mieli dużą akcję spotkań z Donaldem i ta tendencja z sondażu jeszcze się odwróci

– zaznacza tymczasem wspomniany wyżej Jerzy Borowczak.

Myślicie, że faktycznie Donald Tusk zdoła przełamać średnie nastroje społeczne i przekonać Polaków do tego, że jest godnym zaufania politykiem? Jarosław Kaczyński musi triumfować, widząc dotychczasowe trudy swojego rywala.

Czytaj także
Przeczytaj więcej