18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wniosek do CBA"

Mega koszty wesela polityka. Za ile zagrał Bayer Full?

Wojciech Kozicki
25.08.2022  19:23
Koszty wesela polityka PiS. Za ile zagrało Bayer Full? Wniosek do CBA
Koszty wesela polityka PiS. Za ile zagrało Bayer Full? Wniosek do CBA Fot: Piotr Molecki/East News

Wesele polityka PiS na bogato! Norbert Kaczmarczyk musi się nieźle tłumaczyć, bo wszyscy chcą wiedzieć jaki jest koszt wesela z takim rozmachem. Ile kosztował go koncert zespołu Bayer Full? Sprawą ma zająć się CBA!

W sobotę 20 sierpnia odbyło się huczne wesele wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka. Polityk Solidarnej Polski sobie nie żałował. Ponad 500 gości, pokaz fajerwerków, wielki tort i koncert zespołu Bayer Full – kto i ile za to zapłacił? Kaczmarczyk gęsto się tłumaczy, a media ujawniły za ile Sławomir Świerzyński zaśpiewał hity i przeboje disco polo na weselu.

Wesele Kaczmarczyk. Ile kosztuje impreza z Bayer Full?

Wiceminister rolnictwa musiał zrobić imprezę na bogato, bo przecież zaprosił takich gości jak m.in. Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański i Rafał Bochenek. Prezenty ślubne też były epickie, bo 32-letni polityk otrzymał m.in. traktor za ok. 1,5 mln złotych.

Portal O2.pl ujawnia ile Kaczmarczyk zapłacił za koncert Bayer Full na weselu, by posłuchać disco polo na żywo. Taka usługa kosztuje ok. 20-25 tys. zł w zależności od lokalizacji.

W przypadku wesela cena jest jednak trochę wyższa. Ostateczna kwota zależy także od tego czy muzycy będą mieli zapewnione posiłki podczas imprezy weselnej. Nie bez znaczenia jest też data wesela. Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynika, że za występ tego znanego zespołu na przyjęciu weselnym trzeba zapłacić ok. 25-30 tys. złotych – ujawnia O2.pl.

Kto za to wszystko zapłacił? Norbert Kaczmarczyk na Facebooku tłumaczy, że koszt wesela pokrył z prywatnych środków. Wyjaśnił, że ciągnik para młoda otrzymała symbolicznie, a jego właścicielem wciąż jest Konrad Kaczmarczyk spłacający za niego kredyt. Dodał, że media piszące o kosztach hucznego wesela dokonały „napaści politycznej na polskie rolnictwo”.

Przysięga małżeńska to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu dwojga kochających się ludzi. Niestety nawet takie momenty są wykorzystywane do brutalnej i kłamliwej gry politycznej. Tym razem politycy opozycji i niektóre media zaatakowały mnie, moją ukochaną Żonę i całą moją rodzinę.  Koszty całej uroczystości ślubnej zostały pokryte z prywatnych środków obu naszych rodzin. Duża liczba weselnych gości - wynika z tradycji i sposobu funkcjonowania naszej lokalnej społeczności. Tak jak wielu polskich rolników, nasza rodzina woli inwestować w nowoczesny sprzęt, a nie w drogie limuzyny, zegarki czy ośmiorniczki tak bliskie naszym politycznym oponentom. Trzeba podkreślić, że to brat wyraził zgodę na film, ponieważ to formuła promocyjna firmy sprzedającej, stosowana u wszystkich jej klientów. Nie wiedziałem, że brat udostępni mi w użytkowanie ciągnik, więc jako osoba publiczna nie mogłem też nikomu zakazywać nagrywania. Ciągnik pozostaje własnością brata więc to on podejmuje wszelkie związane z nim decyzje – napisał Kaczmarczyk na Facebooku.

Wytłumaczył się przed wyborcami, ale zapewne będzie się też tłumaczył przed CBA. Platforma Obywatelska złożyła wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, by sprawdziło czy w oświadczeniu majątkowym wiceministra znajdzie się pokrycie kosztów takiej imprezy. We wniosku zwrócono też uwagę na kwestię reklamowania przez Kaczmarczyka firmy, która wyprodukowała ciągnik. Natemat.pl przypomina, że w swoim oświadczeniu majątkowym Kaczmarczyk zadeklarował, że posiada 220 tys. zł i nie ma ani domu ani mieszkania.

logo Tu się dzieje