18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krowa plus

Krowa cenniejsza niż dziecko! PiS obiecuje pieniądze, podbili stawkę

07.01.2020  14:54
Krowa cenniejsza niż dziecko! PiS obiecuje pieniądze, podbili stawkę
Krowa cenniejsza niż dziecko! PiS obiecuje pieniądze, podbili stawkę Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński obiecał swego czasu 500 złotych za krowę i 100 za tucznika. Posłowie PiS zdanie jednak zmienili - krowom dodadzą, tucznikom odbiorą... ustalili nowe stawki.

500 plus już dawno nie jest warte tyle, co na początku. Ceny rosną, rosną podatki, wśród dzieci rośnie odsetek osób skrajnie ubogich, a PiS zapowiada, że w 2020 roku koniec z programami socjalnymi. I choć nie zamierzają dawać kolejnych pieniędzy ludziom, obiecują kasę zwierzętom. A właściwie rolnikom, za krowy. Co ciekawe, więcej, niż rodzice dostają na swoje pociechy.

Rząd PiS przyklepał właśnie zmiany w programie Dobrostan zwierząt, czyli powszechnie znanym "Krowa plus". Uchwalili nową stawkę, jaką rolnik dostanie za muczące, dające mleko lub mięso zwierzę. W jednym z przypadków kwota może kogoś (nawet sporą grupę) ostro zdenerwować.

Krowa plus

Rekordowa stawka wynosi 595 złotych - poinformowało 7 stycznia Centrum Informacyjne Rządu. Nie każda jednak Mućka jest tak cenna.

595 zł rocznie na krowę mleczną, 329 zł na krowę „mamkę” za dostęp do wybiegów, 185 zł na krowę mleczną za wypas, 301 zł na lochę, 24 zł na tucznika

- czytamy.

Pieniędzy PiS nie rozda oczywiście swoich (dla niewtajemniczonych - nigdy swoich nie rozdaje, bo ich zwyczajnie... NIE MA). Politycy w swoim programie obiecują dofinansowania z Unii Europejskiej, a dokładniej Europejskiego Funduszu Rolnego. Dopłaty rolnik weźmie za zwierzynę raz w roku.

Czytaj także
Przeczytaj więcej