18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

600 zł piechotą nie chodzi

Krowa plus wkrótce stanie się faktem. PiS da więcej niż na dziecko

24.01.2020  16:00
Krowa plus wkrótce stanie się faktem. PiS da więcej niż na dziecko
Krowa plus wkrótce stanie się faktem. PiS da więcej niż na dziecko Fot: Karol Makurat/REPORTER

Krowa plus już niedługo stanie się faktem! 600 zł na krowę ofiaruje rząd rolnikom. Nie ma wątpliwości, że te zwierzęta cieszą się większymi przywilejami niż dzieci. 

PiS już dawno obiecywał 600 zł plus na krowę. Dodatkowo wyszło na jaw, że nawet w obliczu III wojny światowej, dla prezydenta Andrzeja Dudy zwierzęta te są ważne (ważniejsze nawet niż bezpieczeństwo). Wolał je doić niż zajmować się dyplomacją.

Teraz program krowa plus jest już tuż, tuż. Nie dalej jak wczoraj Sejm przyjął projekt ustawy ws. dopłat dla rolników za utrzymywanie krów mlecznych czy „mamek”. 

Krowa plus wejdzie w życie

Za pierwszą taką krówkę rolnicy otrzymają niemalże 600 zł, a za drugą 329 zł. Wygląda na to, że "pierworodna" krówka jest cenniejsza od pierwszych dzieci. Dodatkowo, dopłaty będą obowiązywać również za wypas trzody chlewnej. 

Jak twierdził poseł sprawozdawca z PiS, Kazimierz Gwiazdowski, celem tej ustawy jest rekompensowanie rolnikom kosztów związanych z utrzymywaniem zwierząt w podwyższonych standardach. 

Planowo ustawa ma wejść w życie 15 marca 2020 roku. Oczywiście zakładając, że przyjmie ją Senat i podpisze prezydent Andrzej Duda, ale w podpisy głowy państwa chyba nikt nie wątpi. 

Przeczytaj więcej
Komentarze