18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poniesie konsekwencje?

Pawłowicz ma kłopoty. Może stracić immunitet

08.04.2021  20:09
Krystyna Pawłowicz ma spore kłopoty
Krystyna Pawłowicz ma spore kłopoty Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz przeprowadziła nagonkę na 10-letnią transpłciową uczennicę szkoły podstawowej. Na Twitterze byłej posłanki znalazł się kontrowersyjny wpis, za który teraz przeprasza. Grozi jej utrata sędziowskiego immunitetu.

We wtorek Krystyna Pawłowicz opublikowała bulwersujący wpis dotyczący transpłciowej uczennicy, uczęszczającej do jednej z mazowieckich szkół podstawowych.

Dyrektor Szkoły Samorząd. im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II Agnieszka Hein doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice - napisała Pawłowicz.

Sędzia TK w brutalny sposób doprowadziła do nagonki zarówno na dyrekcję, jak i 10-letnie dziecko uczęszczające do tamtejszej szkoły. Internauci oraz politycy zapowiedzieli, że byłej posłance PiS nie ujdzie to na sucho.

Krystyna Pawłowicz straci immunitet?

W czwartek Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że publikacja wpisu była błędem, za co przeprosiła i usunęła kontrowersyjny post.

Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż mnie o tym poinformowano. Nie chciałam sprawić przykrości dziecku. Przepraszam Cię - napisała była posłanka.

Słowa skruchy nie przekonały ani internautów, ani polityków, którzy złożyli wniosek do prokuratury. Posłanka za atak na 10-letnie dziecko może stracić immunitet.

Składamy wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Krystynę Pawłowicz za naruszenie art. 160 Kodeksu karnego, który mówi o narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo - ogłosiła Wanda Nowacka, posłanka Lewicy.

Zgodnie z prawem za narażenie człowieka na utratę życia lub zdrowia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także
Przeczytaj więcej