18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozsierdzona sędzina

Pawłowicz obraża prezydenta. "Jest pan zwykłym ignorantem"

09.06.2021  17:28
Krystyna Pawłowicz zaatakowała Baracka Obamę
Krystyna Pawłowicz zaatakowała Baracka Obamę Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krystyna Pawłowicz wpadła w furię po ostatnich słowach Baracka Obamy na temat Polski. Sędzia TK dała upust swym emocjom w mediach społecznościowych, zarzucając ex-prezydentowi między innymi brak wiedzy oraz ignorancję. Była posłanka PiS znowu przegięła pałkę?

Barack Obama w najnowszym wywiadzie CNN podpadł wszystkim politykom PiS, a dodatkowo rozsierdził sędzię TK, Krystynę Pawłowicz. Były prezydent bez owijania w bawełnę przyznał, że Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło w Polsce rządy autorytarne.

Gdy popatrzymy na takie miejsca jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. Jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - stwierdził Obama w rozmowie z CNN.

Zdaniem byłego prezydenta USA autorytaryzm rodzi się stopniowo, na początku przy urnach wyborczych, a następnie przy wprowadzaniu drobnych zmian w prawie, które odbierają ludziom wolność.

Krystyna Pawłowicz zaatakowała Baracka Obamę

Była posłanka PiS odpowiedziała Obamie w swoim ciętym i niezbyt kulturalnym stylu. Prezydent został oskarżony o ignorancję oraz brak wiedzy.

Panie Barack Obama, jest Pan w sprawach Polski zwykłym ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska... - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Słowa byłego prezydenta USA wywołały ogromne poruszenie na polskiej scenie politycznej. Politycy związani z PiS twierdzą, że za taki odbiór Polski za granicą odpowiedzialna jest opozycja, która zamiast chwalić rząd, to krytykuje.

Jak przyznaje Patryk Jaki, za negatywny wizerunek Polski odpowiada także Unia Europejska, której "nie podoba się to, że w Polsce są konserwatywne rządy". Jednak warto zastanowić się czy tu chodzi o poglądy, czy o przestrzeganie praworządności.

Czytaj także