18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostre ostrzeżenie

Pawłowicz szantażuje piłkarzy. Szokująca wypowiedź

31.03.2021  14:26
Krystyna Pawłowicz zaatakowałą piłkarzy
Krystyna Pawłowicz zaatakowałą piłkarzy Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER

Przed meczem Polski na Wembley Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach skomentowała zwyczaj panujący na Wyspach Brytyjskich. Byłej posłance nie podoba się fakt, że piłkarze przed każdym spotkaniem klękają, wyrażając sprzeciw wobec rasizmu. Reprezentanci otrzymali jasne ostrzeżenie.

Rok temu na całym świecie upowszechnił się antyrasistowski ruch Black Lives Matter, który był odpowiedzią na brutalne zamordowanie czarnoskórego George'a Floyda przez białego policjanta. Celem kampanii prowadzonej przez BLM jest nagłośnienie problemu rasizmu oraz zapobieganie wszelkim dyskryminacjom, ze względu na kolor skóry.

Na Wyspach Brytyjskich przyjął się zwyczaj klękania przed każdym meczem, wyrażając w ten sposób solidarność z ofiarami nierówności rasowej. Gest ten wykonują zarówno piłkarze klubowi, jak i reprezentanci Anglii. Nowa tradycja wywołała burzliwą dyskusję przed środowym meczem Polski na Wembley. Klękać czy nie klękać? Oto jest pytanie!

Krystyna Pawłowicz ostrzega piłkarzy

Jako pierwszy, głos w sprawie klękania zabrał Zbigniew Boniek, któremu panujący zwyczaj się nie podoba i jak twierdzi, decyzja o tym powinna być podejmowana indywidualnie.

Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli - stwierdził szef PZPN.

Brytyjski zwyczaj znacznie ostrzej skrytykowała była posłanka i znawczyni piłki nożnej Krystyna Pawłowicz. Sędzia TK uważa, że klęknięcie reprezentantów będzie oznaczało upokorzenie, utratę godności oraz niepatriotyczne zachowanie.

Reprezentacjo Polski, nie upokarzajcie nas. Miejcie  honor i godność. Polski i Polaków nikt nigdy nawet za ludobójstwo nie przeprosił! - napisała Pawłowicz.

Była posłanka zaapelowała do kibiców, by również wywarli presję na piłkarzach, wzywając do "zachowania godnego Polaka".

Czytaj także
Przeczytaj więcej