18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atakuje nawet swoich

Pawłowicz wściekła na Ziobrę. "Szczuje Pan na mnie"

30.06.2022  20:08
Krystyna Pawłowicz miażdży Zbigniewa Ziobrę
Krystyna Pawłowicz miażdży Zbigniewa Ziobrę Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krystyna Pawłowicz niczym drapieżnik, atakuje każdego, nawet kolegów z PiS. Ostatnio oberwało się Zbigniewowi Ziobrze, który stwierdził, że jest "zwolennikiem jawności oświadczeń majątkowych". Była posłanka poczuła się urażona tą wypowiedzią.

Krystyna Pawłowicz zalicza się do grona sędziów TK, którzy nie zamierzają publicznie udostępniać swoich oświadczeń majątkowych. W najnowszym wywiadzie sprawę skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, przyznając, że dokumenty te powinny zostać odtajnione.

Jestem zwolennikiem jawności oświadczeń majątkowych. Byłem inicjatorem ustaw wprowadzających jawność oświadczeń majątkowych sędziów, prokuratorów i taki jest mój pogląd. Każdemu doradzam, aby ujawniał oświadczenia majątkowe w takim zakresie, w jakim stanowi to prawo. To dotyczy również sędziów Trybunału Konstytucyjnego - przekazał.

Od kilku lat sędziowie są zobowiązani do publikowania oświadczeń majątkowych, chyba że informacje te mogłyby stanowić zagrożenie dla sędziego lub rodziny. Wtedy dokument może zostać utajniony.

Pawłowicz atakuje Ziobrę

Słowa Zbigniewa Ziobry rozwścieczył Krystynę Pawłowicz, która jak twierdzi, czuje się "zaszczuta". Była posłanka opublikowała emocjonalną wypowiedź na Twitterze.

SZCZUJE Pan na mnie za to, że ZGODNIE z PRAWEM uzasadnienie korzystam z możliwości wnioskowania o nieujawnianie mego oświadczenia majątkowego…ZGODNIE z prawem. Dlaczego ? - napisała 70-latka.

Do tej pory Trybunał Konstytucyjny udostępnił oświadczenia dziesięciorga sędziów: prezes TK Julii Przyłębskiej, Wojciecha Sycha, Rafała Wojcechowskiego, Jakuba Steliny, Stanisława Piotrowicza, Zbigniewa Jędrzejewskiego, Bogdana Święczkowskiego, Piotra Pszczółkowskiego, Andrzeja Zielonackiego i Mariusza Muszyńskiego.

logo Tu się dzieje