18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sejm wrze!

Kryzys w rządzie. Nowe wybory to kwestia czasu?

17.09.2020  18:46
Kryzys w rządzie
Kryzys w rządzie Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kryzys w rządzie stał się faktem? Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone. Ryszard Terlecki ostrzega, że na wybory PiS może... ruszyć samodzielnie.

Do tej pory trwały rozmowy koalicyjne PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski. Ryszard Terlecki poinformował jednak dzisiaj, że zostały one zawieszone. Jednocześnie szef klubu PiS stwierdził, że rekonstrukcja rządu może nastąpić bez uzgodnień z koalicjantami.

Jarosław Kaczyński ostrzegł członków klubu, że konsekwencją niesubordynacji podczas czwartkowych głosowań może być zawieszenie w prawach członka partii

- mówił po posiedzeniu klubu PiS, bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Kryzys w rządzie!

Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia klubu miał stwierdzić na temat rozmów, że ''w tej sytuacji nie mają one sensu, skoro dotychczasowi koalicjanci występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub''.  

Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami; rząd mniejszościowy niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami

- zaznaczał Terlecki.

Wszystko wskazuje na to, że w Sejmie temperatura faktycznie sięga zenitu, a różnice między członkami różnych partii mogą być naprawdę nie do pogodzenia. Jeśli ktoś obstaje wyłącznie przy swoim i nie znosi żadnego odstępstwa od reguły - nie ma najmniejszych szans na kompromis. Zobaczymy, dokąd nas zaprowadzi polityka w naszym kraju.

Jedno jest pewne, wybory mogą być naprawdę gorącym czasem.

Czytaj także