18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Ksiądz brutalnie zaatakował Kaczyńskiego. Wytknął mu... kawalerstwo

02.03.2020  20:35
Ksiądz brutalnie zaatakował Kaczyńskiego. Wytknął mu... kawalerstwo
Ksiądz brutalnie zaatakował Kaczyńskiego. Wytknął mu... kawalerstwo Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński kojarzy się z politykiem, który wyjątkowo dobrze żyje z Kościołem. Nie wszyscy księża jednak popierają działania prezesa PiS. Jeden z kapłanów mocno wyłamał się z szeregu zachwytów nad polityką Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Kaczyński nie raz i nie dwa podkreśla wagę Kościoła katolickiego w kraju, pozwalając mu jednocześnie grać pierwsze skrzypce w zarządzaniu narodem. Tym bardziej prezes PiS poczuje się rozczarowany, kiedy dotrze do niego atak ze strony duchownego. 

Jarosław Kaczyński zaatakowany przez duchownego

Ksiądz Stanisław Walczak postanowił odnieść się do głośnego wywiadu, jakiego udzielił w ubiegłym tygodniu prezes PiS. W swojej wypowiedzi polityk dość klasycznie dla siebie krytykował Donalda Tuska. Kapłan ostro podsumował to, co sądzi o Jarosławie Kaczyńskim. 

Cała dotychczasowa droga polityczna Donalda Tuska wskazuje na to, że to (…) niemalże pewne, że jedyna rzecz, którą potrafi sprawnie robić, to rozbijać już ukształtowane od pierwszego dziesięciolecia XXI wieku obyczaje polityczne, na niskim poziomie trzeba przyznać, ale jednak jakoś tam ukształtowane, zniszczył bardzo sprawnie. Doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakichkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym

– mówił na antenie Polskiego Radia Kaczyński. Właśnie to nie spodobało się księdzu Stanisławowi.

Podobno pan Donald Tusk „doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakichkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym”. Mówi to człowiek, który postradał wszelki kręgosłup moralny w odniesieniu do prawdy, do praw człowieka, praworządności, do chrześcijaństwa. Pan Kaczyński jest osobiście, podobnie jak polscy biskupi, odpowiedzialny za zamianę kłamstwa w prawdę a prawdy w kłamstwo. Są oni osobiście odpowiedzialni za podeptanie podstawowych wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Jest to bowiem cywilizacja MIŁOŚCI. A nasi zbutwiali starzy kawalerowie, niestety, o miłości czytają jedynie w nabożnych książkach

- napisał wyjątkowo ostro na swoim Facebooku duchowny.

To nie wystarczyło księdzu Stanisławowi. Powiedział jeszcze jedno, bardzo dobitnie.

Najgorsze ze znanych zarówno w hitlerowskich Niemczech, jak i w stalinowskiej Rosji metody zniszczenia człowieka są dzisiaj promowane przez pana Jarosława Kaczyńskiego. Nie będę już zajmował się szczegółami

– dodał.

Biorąc pod uwagę fakt, że uderzył nie tylko w prezesa PiS, ale również w biskupów, myślicie, że ksiądz poniesie poważne konsekwencje? Mało który duchowny ma tyle odwagi, by tak dosadnie mówić to, co mu leży na sercu.

logo Tu się dzieje