Poszło im w pięty!

Ksiądz zmasakrował PiS. "Upodlenie Kościoła przez obecną władzę"

20.02.2021  15:59
Mateuszowi Morawieckiemu poszło w pięty
Mateuszowi Morawieckiemu poszło w pięty Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Ksiądz Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odniósł się do śmierci ks. Andrzeja Dymera. Duchowny skrytykował działania biskupów i nie pozostawił suchej nitki na partii rządzącej.

Podczas ostatniego wywiadu w programie "Kropka nad i", ksiądz Alfred Wierzbicki w ostrych słowach odniósł się do postępowania szczecińskich biskupów, którzy wiedzieli o pedofilskich wyczynach ks. Dymera.

Doprowadzili do skandalu zaniedbania. To bardzo obciąża Kościół. Miało miejsce bezpośrednie zaniedbanie kolejnych biskupów, którzy przyjmowali opcję albo tuszowania, albo wypierania całej sprawy. To wielka hańba Kościoła katolickiego w Polsce i hierarchów, a to niestety wierzchołek góry lodowej - podsumował Wierzbicki.

Zdaniem ks. Wierzbickiego, abp szczeciński powinien ponieść konsekwencje w związku z tuszowaniem pedofilii.

Ksiądz zaatakował PiS

Ksiądz Alfred Wierzbicki uważa, że w ostatnią aferę zamieszany jest także rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem duchownego, politycy wykorzystują Kościół do własnych interesów.

Obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami. To, co było przypadkiem księdza Dymera czy wielu podobnych księży, którzy popierają władzę autorytarną, czerpią z tego wielkie korzyści, to jest właśnie to upodlenie Kościoła przez obecną władzę - stwierdził duchowny.

Profesor KUL podkreślił również, że w Polsce powinien nastąpić mentalnościowy rozdział duchownych i polityków. Sytuacje, w których biskupi ubijają interesy z politykami, przyczyniają się do upadku Kościoła.

Czytaj także