18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nos rośnie

Kto jest Pinokiem? Mateusz Morawiecki mówi o kłamstwach

07.07.2020  16:17
Premier mówi o kłamstwach. Kto jest Pinokiem?
Premier mówi o kłamstwach. Kto jest Pinokiem? Fot: Jakub Walasek/REPORTER

Polityka i kłamstwo idą w parze? Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że nie. On i jego partia nie oszukują, nie robi tego także Andrzej Duda. Kłamcą jest kto inny.

Premier Mateusz Morawiecki to polityk, który już dwukrotnie przegrał w sądzie, oskarżony o kłamstwa. Z czasem - przez częste mijanie się z prawdą - zyskał specyficzny przydomek - Pinokio. Zdaje się jednak, że nikt mu o tym nie powiedział, bo właśnie nazwał Pinokiem innego polityka.

Morawiecki + Pinokio

Premier we wtorek udał się do Nowego Tomyśla, by - zgodnie z linią partii - prowadzić kampanię na rzecz Andrzeja Dudy. Tam zaczął rozwodzić się o kłamstwach. Nie swoich, nie Andrzeja Dudy, nie kolejnych polityków z rządu. Kłamie jego zdaniem Rafał Trzaskowski. Rafał Trzaskowski jest Pinokiem.

Ponieważ pan Rafał Trzaskowski to jest taki Pinokio, któremu rośnie coraz dłuższy nos, to chcę mu coś przypomnieć. Chcę mu coś uświadomić. W czasach pana Trzaskowskiego PO, kiedy on był w rządzie, podnosiła podatki. Siódmy dzień już pytam – panie Trzaskowski, gdzie są te podatki, które wy obniżaliście? Bo my obniżyliśmy PIT, CIT, VAT i ZUS

- wyliczał premier.

Rafał nieudacznik, Rafał, który oszukuje swoich wyborców. Rafał zapominalski, jak powiedziałem w Chodzieży, bo zapomina rano, co powiedział wieczorem, a my mu przypomnijmy szanowni państwo - dodał Morawiecki.

Pan premier też o czymś zapomniał - rządy jego i Beaty Szydło przyniosły Polakom ponad 30 nowych podatków! Ostatni zafundowali nam kilka dni temu - VAT od lodu używanego do celów spożywczych i innych celów chłodniczych, oraz od drewna opałowego, wzrósł z 8 do 23 procent. 

logo Tu się dzieje