18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poprzeczka nie jest zawieszona wysoko

Kto po Kaczyńskim? Polacy chcą tylko JEGO

28.09.2022  12:15
Wyniki sondażu "Super Express"
Wyniki sondażu "Super Express" Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Znamy wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Express”. Polacy na ten moment uważają, że Jarosława Kaczyńskiego jako szefa PiS może zastąpić jedynie aktualny premier – Mateusz Morawiecki. Zdaje się jednak, że jego dni w rządzie są policzone.

Partia rządząca przeżywa teraz ciężkie czasy, a kryzysy mnożą się, jak grzyby po deszczu. W rządzie trwają przetasowania i nikt nie może być pewny swojego miejsca w szeregu. Oczywiście poza jedną osobą - szanownym panem prezesem. Na czele PiS stoi przez ten czas jeden człowiek – Jarosław Kaczyński. Jak Polacy oceniają jego pracę?

Zaskakujący sondaż

„Super Express” opublikował nowy sondaż, z którego wynika, kogo Polacy chcą na czele Prawa i Sprawiedliwości. 27 proc. ankietowanych uważa, że aktualny prezes, Jarosław Kaczyński, powinien pozostać na tym stanowisku. Jednak taki sam odsetek badanych widzi w tej roli aktualnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Z sondażu wynika, że Kaczyński i Morawiecki to dwaj najbardziej klarowni liderzy partii rządzącej – znajdującą się na trzecim miejscu Beatę Szydło wskazało już tylko 10 proc. badanych. 5 proc. widzi w tej roli natomiast Antoniego Macierewicza (nie chcemy poznać tych ludzi), kolejne 5 proc. Piotra Glińskiego, a 4 proc. wskazało Elżbietę Witek. Listę zamykają Joachim Brudziński oraz Ryszard Terlecki z przychylnością odpowiednio 3 i 2 proc. ankietowanych. 17 proc. uważa natomiast, że powinien to być ktoś inny.

Mateusz Morawiecki na wylocie?

Wyniki ankiety mogą być zaskakujące dla PiS, bo zdaje się, że trwają przygotowania do odsunięcia Morawieckiego od roli premiera. Obecnie trwa otwarta wojna pomiędzy Jackiem Sasinem i premierem Morawieckim i na czele rządu może stanąć Mariusz Błaszczak lub Elżbieta Witek. Mateusz Morawiecki nie cieszy się chyba takim zaufaniem w partii, jakim może poszczycić się wśród ankietowanych Polaków.