18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujące informacje

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Kaczyński ma na oku dwie kobiety

13.11.2021  13:07
Kto zastąpi prezydenta?
Kto zastąpi prezydenta? Fot: Jan Bielecki/East News

Prawo i Sprawiedliwość powoli rozgląda się za kandydatem lub kandydatką, która zastąpi Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim. Niedawno jedną z kandydatur zdradził Witold Waszczykowski, teraz pojawiły się przecieki o dwóch typach Jarosława Kaczyńskiego. Prezydenta zastąpi kobieta?

Od kilku tygodni politycy PiS poszukują idealnej osoby do zastąpienia prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem politologów najlepszym wyborem będzie kandydat dyspozycyjny i niezbyt samodzielny, dzięki czemu mógłby z uwagą realizować wszystkie rozkazy prezesa.

Kobieta zastąpi Andrzeja Dudę?

Pierwsze informacje ws. kandydata na prezydenta przekazał w październiku Witold Waszczykowski. Były szef MSZ poinformował wtedy, że najbliżej walki o tę posadę jest była premier Beata Szydło. Jednak według najnowszych doniesień "SuperExpressu" w oko Jarosława Kaczyńskiego wpadła również marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

To między nią a Beatą Szydło rozegra się wojna o kandydaturę z ramienia PiS. Witek dzielnie buduje swoje otoczenie. Ma poparcie m.in. marszałka Terleckiego. Jej wysokie notowania u prezesa podkreśla fakt, że to ona w maju prezentowała Polski Ład z ramienia PiS, obok premiera i prezesa. Z drugiej strony jest Beata Szydło, ulubienica wyborców PiS - mówi w rozmowie z se.pl osoba związana z PiS.

Rozmówca "SuperExpressu" zaznacza jednak, że w wyścigu o fotel Andrzeja Dudy prowadzi obecnie Beata Szydło i to ostatnio "jej człowiek, Henryk Kowalczyk, został nowym wicepremierem i ministrem rolnictwa".

Do wyborów prezydenckich pozostały dwa lata, jednak kandydatów ubiegających się o objęcie posady głowy państwa poznamy już prawdopodobnie w przyszłym roku.

logo Tu się dzieje