18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakująca decyzja

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? PiS ma już kandydata na prezydenta

18.10.2021  12:20
Kto będzie nowym prezydentem?
Kto będzie nowym prezydentem? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Europoseł PiS Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM podzielił się swoimi obawami związanymi z nadchodzącą debatą UE ws. praworządności w Polsce. Były szef MSZ wspomniał też o nadchodzącej emeryturze prezesa PiS oraz nowym kandydacie na prezydenta.

We wtorek europejscy parlamentarzyści będą dyskutowali na temat praworządności w Polsce. Zebranie te zostało zorganizowane w odpowiedzi na wyrok TK stwierdzający, że konstytucja jest ważniejsza od prawa unijnego.

Witold Waszczykowski o debacie PE

Witold Waszczykowski podczas wywiadu w radiu RMF FM przyznał, że nieco niepokoi go nadchodząca debata.

Obawiam się, że polska totalna opozycja zorganizuje tam show fake newsów, napaści na Polskę i przedstawienia w złym świetle Polski. Tego się najbardziej boję - wyznał Waszczykowski.

Niedawno Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że polski system dyscyplinowania sędziów łamie unijne prawo. Rząd jest jednak zupełnie innego zdania.

PiS wybrało już nowego prezydenta?

Według relacji byłego szefa MSZ Prawo i Sprawiedliwość rozgląda się już za kandydatem na prezydenta, który będzie mógł w 2025 roku zastąpić Andrzeja Dudę. Najbliżej walki o tę posadę jest Beata Szydło.

Z różnych powodów jest bardzo popularnym politykiem. Pamiętajmy, że wyborach europarlamentarnych zdobyła ponad pół miliona głosów. To był rekord w skali  Europy. Na pewno jest w wąskiej kadrze kandydatów do wyborów prezydenckich - ocenił polityk.

Waszczyowski został też zapytany o to, czy Jarosław Kaczyński odchodzi wkrótce na emeryturę. Polityk nie odpowiedział jednoznacznie, choć wszystko wskazuje na to, że za trzy lata ktoś przejmie władzę po prezesie.

Kiedyś byłem świadkiem rozmowy, kiedy prezes wspominał, że będzie to wiek kardynalski, a to jest 75 lat. Nie wiem, czy to będzie taka decyzja, natomiast kiedyś żartem wspominał, że ten wiek kardynalski to może być wtedy, kiedy by to rozważał - zdradził europoseł.

Prezes PiS z pewnością powinien powoli szykować się do przekazania partyjnych sterów. Pytanie, kto byłby idealnym kandydatem?