18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oto nowy prezes PiS

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Padło nazwisko!

01.06.2021  18:22
Kto zastąpi Kaczyńskiego? Sondaż i nazwisko nowego lidera PiS
Kto zastąpi Kaczyńskiego? Sondaż i nazwisko nowego lidera PiS Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Jarosław Kaczyński ujawnił kiedy pójdzie na emeryturę. Kto w takim razie zastąpi prezesa PiS? Polacy zostali zapytani o to w ramach badania IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i zdecydowali kto powinien zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński ujawnił kiedy odejdzie na emeryturę i kto może zostać nowym prezesem PiS. Co na to Polacy? Jak pokazuje sondaż, Polacy są dość podzielni i chociaż wygrywa w ich opinii premier Mateusz Morawiecki, to jego przewaga nie jest zdecydowana.

Kto prezesem PiS po Jarosławie Kaczyńskim? Sondaż

Aż 18,1% pytanych uważa, że Kaczyńskiego powinien zastąpić premier Morawiecki. Szef KPRM Michał Dworczyk uzyskał 4,3% poparcia w sondażu. Trzecie miejsce zdobyła Beata Szydło, zdobywając 3,6%. Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro uplasował się ma miejscu czwartym, a głos na niego oddało 2,8%.

Co ciekawe, aż 61% respondentów stwierdziło, że NIE WIE kto powinien zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w PiS.

Przynajmniej trzy osoby mogłyby zostać moimi następcami. Nie zdradzę nazwisk. Sądziłem, że jedna osoba ma największe szanse, ale nie byłem pewien, czy wygra – powiedział w Interii Jarosław Kaczyński.

Czytaj także
Przeczytaj więcej