18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grożą mu śmiercią

Ktoś chce zabić Szumowskiego. Przyznano mu ochronę SOP

Wojciech Kozicki
04.06.2020  12:14
Minister Szumowski zagrożony?
Minister Szumowski zagrożony? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski od kilku dni zmaga się z licznymi oskarżeniami i podejrzeniami, afera goni aferę. Czy ta nagonka na szefa resortu doprowadzi do tragedii? Media donoszą, że ktoś chce zabić Szumowskiego.

W Warszawie ktoś rozwiesił obraźliwe plakaty z napisem "Ewangelia wg Łukasza Sz.", uderzające w ministra zdrowia. Na tym jednak nie koniec, bo ktoś grozi śmiercią Łukaszowi Szumowskiemu! Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, Ministerstwo Zdrowia od kilku dni otrzymuje niepokojące maile i groźby pod adresem szefa resortu. Szumowski dostawał również niepokojące informacje na prywatny telefon i służbową skrzynkę. Ktoś grozi mu śmiercią i użyciem broni.

Łukasz Szumowski i groźby śmierci

Do sprawy wkroczyła prokuratura, a policjanci już szukają autora gróźb. Sprawdzany jest jego adres mailowi i IP komputera. Sam Szumowski sprawy nie bagatelizuje i powiadomił o sprawie szefa MSWiA. Przydzielono mu ochronę funkcjonariuszy SOP.

Potwierdzam, przyznano mi ochronę SOP. Groźby były zawsze, ale ich liczba się zwiększyła, odkąd rozpoczęła się nagonka medialna na mnie i moją rodzinę - powiedział Łukasz Szumowski. (RMF FM)

 

logo Tu się dzieje