18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS dba o swoich

Kuchciński powraca. Nowa praca w Sejmie!

Wojciech Kozicki
15.09.2020  19:14
Kuchciński powraca. Była afera, jest nowa praca
Kuchciński powraca. Była afera, jest nowa praca Fot: Adam Burakowski/REPORTER/East News

Politycy PiS, mimo afer i skandali, nie odchodzą w niebyt. Na stanowiska wracają nawet takie polityczne łobuzy Jacek Kurski i Joanna Lichocka. Powrócił także Marek Kuchciński i dostał bardzo dobrze płatne stanowisko.

PiS dba o swoich, a Marek Kuchciński jest tego znakomitym przykładem. Afery, skandale, szemrane sprawy... i co z tego?  Polityk we wtorek został wybrany na przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Za jego kandydaturą głosowało aż 13 posłów. Kandydaturę zgłosiła posłanka PiS Barbara Bartuś. Kuchciński zastąpi szefa komisji Zbigniewa Raua, który objął funkcję ministra spraw zagranicznych.

Kuchciński i nowe stanowisko w Sejmie

Marek Kuchciński jest posłem na Sejm od 2001 r. Pełnił funkcję marszałka Sejmu w latach 2015-2019. Obecnie jest przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Ratownictwa Górskiego i Parlamentarnego Zespołu Karpackiego. Oprócz komisji spraw zagranicznych jest członkiem do komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz komisji łączności z Polakami za granicą – przypomina Polsat News.

Afera Kuchcińskiego

Jak przypomina Wprost.pl, Kuchiński w 2019 roku został krytykowany za to, że odbył 23 loty z rodziną rządowym samolotem. Podał się do dymisji i wpłacił pieniądze m.in. na Caritas i klinikę „Budzik”. Można się jednak było spodziewać, że wyląduje bezpiecznie na wysokim stanowisku w Sejmie.

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze