18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A ty całuj mnie, to taka piękna gra...

Kukiz zrywa z Kaczyńskim? Członek koalicji staje okoniem

Wojciech Kozicki
05.09.2021  11:30
Kukiz domaga się od PiS poparcia ustawy antykorupcyjnej. Kaczyński się ugnie?
Kukiz domaga się od PiS poparcia ustawy antykorupcyjnej. Kaczyński się ugnie? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Paweł Kukiz się zbuntował, były członek Piersi wymyka się Kaczyńskiemu z klinczu. Śpiewający polityk właśnie postawił prezesowi PiS twarde ultimatum dotyczące ustawy antykorupcyjnej. Czy to koniec sojuszu? A może niezłomny wódz z Żoliborza ugnie się przed artystą?

Czy Paweł Kukiz wypowie bunt Jarosławowi Kaczyńskiemu? Podczas niedawnych głosowań, gdy głosował zgodnie z PiS, podświadomie słyszało się dźwięk całowania w... wiadomo co! Jednak były pieśniarz z zespołu Piersi właśnie stanął okoniem i postawił PiS ultimatum: albo na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie uchwalona ustawa antykorupcyjna, albo KONIEC WSPÓŁPRACY. Niedoszły kandydat na prezydenta zapowiada, że jeśli jego warunki nie zostaną spełnione, „uzna umowę z Kaczyńskim za niebyłą”.

Kukiz stawia warunki PiS. Kaczyński wymiecie go jak kurz?

Przypominamy, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu 15-17 września, posłowie będą zajmowali się wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Głosy Kukiz'15 mogą okazać się decydujące. Muzyk nie przypuszcza, aby Kaczyński chciał łamać warunki zawartej niedawno umowy, ale jeśli do tego dojdzie, polityczny romans natychmiast się zakończy.

Wspólnie z nimi głosujemy w sprawach personalnych, wspólnie z nimi głosujemy nad Polskim Ładem, a oni w zamian uchwalają nasze ustawy. Jest więc oczywistym, że jeśli na najbliższym Sejmie nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjnej, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość – przypomniał Kukiz w rozmowie z PAP.

15 września od godziny 16:00 posłowie zajmą się sprawozdaniem komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, czyli projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15. Zgodnie z założeniami projektu, Kukiz domaga się zaostrzenia kar za korupcję, w tym m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.