18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stracił cierpliwość

KUKIZ OSTRO ROZINDYCZONY! "Zrobiliście ze mnie sprzedawczyka"

26.01.2022  14:21
Paweł Kukiz ostro zapieniony
Paweł Kukiz ostro zapieniony Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce na temat planów powołania komisji śledczej ds. inwigilacji. Pytania zadawane przez dziennikarza tak rozwścieczyły byłego antysystemowca, że ten przestał na nie odpowiadać.

Afera Pegasusa to największy od lat skandal w polskiej polityce. Według informacji przekazanych przez Citizen Lab polskie służby inwigilowały m.in. adwokata Romana Giertycha, senatora Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę, prokuratorkę Ewę Wrzosek czy lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka. Niemal pewne jest to, że lista ta będzie jeszcze się wydłużać.

Kukiz wściekły na dziennikarzy

Paweł Kukiz podczas wywiadu z Wirtualną Polską został zapytany m.in. o sejmową komisję śledczą, która miałaby zająć się wyjaśnianiem ostatniej afery. Lider Kukiz'15 zapowiedział spotkania z opozycją oraz podkreślił, że to on powinien zostać przewodniczącym komisji, gdyż jest "jedynym gwarantem bezstronności".

Były muzyk został następnie spytany o to, czy PiS może przekonać go do zmiany decyzji. Pytanie te ostro rozzłościło Kukiza, który natychmiast zaatakował dziennikarza.

Wy, dziennikarze, potraficie tymi doniesieniami zrobić takie krzywdy ludziom, w tym mnie. Od środowisk opozycyjnych i od was rozpoczął się ten hejt [...]. Zrobiliście ze mnie złodzieja, zrobiliście ze mnie sprzedawczyka - mówił wściekły polityk.

Kukiz dodał, że chętnie powtórzyłby słowa Joe Bidna, który nazwał dziennikarza Fox News "głupim s*******nem". Po kilku kolejnych pytaniach piosenkarz strzelił focha i stwierdził, że "nie musi rozmawiać" z dziennikarzami.