18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dał się ponieść

Kukiz wściekły na TVP po śmierci Jana Szyszki. Ostro zareagował

10.10.2019  11:53
Kukiz wściekły na TVP po śmierci Jana Szyszki. Ostro zareagował
Kukiz wściekły na TVP po śmierci Jana Szyszki. Ostro zareagował Fot: Magdalena Pasiewicz/East News

Kukiz jest osobiście oburzony materiałem, który TVP Info wyemitowało po śmierci prof. Jana Szyszko. Postanowił nie ukrywać swojego zdenerwowania i bez skrępowania opowiedział o nim światu.

Paweł Kukiz, jak wiele innych osób, był mocno zaskoczony nagłą i niespodziewaną śmiercią prof. Jana Szyszko. Podczas, gdy partyjni koledzy zmarłego szukali winnych, jak Krystyna Pawłowicz albo insynuowali, że nie umarł on bez powodu, jak Jarosław Kaczyński - Kukiz włączył Telewizję Polską.

TVP Info wyemitowało materiał o zmarłym nagle profesorze. Paweł Kukiz, kiedy skończył go oglądać, dał upust swemu oburzeniu w internetowym wpisie, w którym to uderzył w telewizję, partię rządzącą i dziennikarzy.

Paweł Kukiz wściekły na TVP

W materiale wyemitowanym ku czci pamięci prof. Szyszki, znalazł się pasek o treści:

Prof. Szyszko źle znosił ataki na jego osobę

Kukiz zamieścił ostry wpis na Facebooku na ten temat, ale szybko go zmodyfikował, gdyż jak tłumaczył: "miał chwilę słabości"

Informuję Panów Pereirę i Kurskiego i innych 'dziennikarzy' TVPiS, że wasze manipulacje, kłamstwa i inne podłe, propagandowe (bo nie dziennikarskie) działania względem mnie jakoś jeszcze znoszę, ale chyba tylko dlatego, że jestem 20 lat młodszy

- tak brzmiał post Kukiza, zanim go zmodyfikował.

Kiedy już pozmieniał swój tekst, tłumaczył:

Nie dlatego, że boję się procesu, ale dlatego, że nie dam się sprowokować, nie dam się wkręcić w nienawiść, w polsko-polską wojnę podsycaną i prowadzoną w imię klanowych interesów

Widzicie w tym konsekwencję? TVP Info jasno wiąże śmierć prof. Szyszki z "atakami na jego osobę" rzekomo przypuszczanymi przez TVN24. 

W związku z pojawiającymi się w domenie publicznej sugestiami, oświadczam, że łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki

- twierdził w komunikacie redaktor naczelny TVN24 Adam Pieczyński.

Wiadomo już, że prof. Jan Szyszko zostanie pochowany już po wyborach. Prawdopodobnie temat ten wróci jeszcze nie raz ze zdwojoną siłą. 

logo Tu się dzieje