18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kółko muzyczne

Kukiz żegna się z Koalicją Polską. Założy własne koło

Bartłomiej Ciepielewski
28.11.2020  16:08
Paweł Kukiz pakuje walizki
Paweł Kukiz pakuje walizki Fot: Jan Bielecki/East News

Nie od dziś wiadomo, że Paweł Kukiz nie dogadywał się z posłami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Różnica poglądów na temat Unii Europejskiej przelała czarę goryczy. Były muzyk został wywalony z klubu. Teraz chce założyć własne koło poselskie.

Rada PSL poinformowała o zakończeniu współpracy z ruchem Pawła Kukiza. Informację o rozłamie podano na czwartkowym posiedzeniu klubu KP. Głównym powodem były różnice poglądów dotyczące przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

Racją stanu dla PSL jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odmiennego zdania byli członkowie Kukiz'15, którzy poparli uchwałę wspierającą PiS w negocjacjach dotyczących powiązania praworządności z budżetem UE.

Paweł Kukiz zakłada koło poselskie

Jak poinformował poseł Paweł Kukiz, jego odejście z Koalicji Polskiej jak na razie nie zostało sformalizowane. Gdy do tego dojdzie, założy on własne koło.

Polityk planuje stworzyć pięcioosobowe koło o nazwie Kukiz'15. Padł też pomysł nieco dłuższej nazwy: Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia. W nowym zrzeszeniu znajdą się: Stanisław Żuk, Paweł Szramka, Stanisław Tyszka oraz Jarosław Sachajko.