18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kres umizgiwania się

Koniec romansu z Kaczyńskiego z Kukizem?! "Są ważniejsze rzeczy"

20.07.2022  16:54
Koniec romansu Kukiza z PiS?
Koniec romansu Kukiza z PiS? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, Pawel Wodzynski/East News

Jeszcze chwila i koalicja PiS z Pawłem Kukizem upadnie? Polityk partii rządzącej w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że ani myślą wypełniać danych ex-muzykowi obietnic.

Paweł Kukiz zapowiadał, że nigdy nie zajmie się polityką, więc się nią zajął, ba, założył własne ugrupowanie. Później obiecywał, że nie będzie wchodził w układy, więc wszedł w układ z partią rządzącą. Skutek jest taki, że dał sejmową stabilność Zjednoczonej Prawicy, głosując jak Jarosław Kaczyński rozkaże. Teraz jednak twierdzi, że jego cierpliwość się skończyła i zapowiada rozwód. Czy można wierzyć w tę pogróżkę, znając historię politycznych działań byłego estradowca?

Jak by nie było, we wtorek 19 lipca Paweł Kukiz zapowiedział, że jeśli PiS szybko nie wywiąże się z choć jednej danej mu obietnicy, on i jego koledzy przestaną partię wspierać. Jego podstawowym warunkiem jest przyjęcie do końca września ustawy o sędziach pokoju.

Kukiz zerwie koalicję? PiS: mamy ważniejsze problemy

Co na to PiS? Cóż... Zdaje się, że albo liczą na to, że to Kukiz zmięknie, albo dostali już od niego wszystko, na co liczyli i teraz gotowi są na zerwanie niepisanej koalicji.

Poseł PiS Rafał Bochenek oznajmił bowiem w rozmowie z Wirtualną Polską, że nikt pogróżek Pawła Kukiza nie zamierza słuchać, bo rząd ma dużo ważniejsze rzeczy na głowie. Zasłonił się przy tym trudną sytuacją gospodarczą i potrzebą ratowania obywateli w dobie inflacji.

Myślę, że w tym momencie jest dużo więcej i bardziej palących problemów, którymi powinniśmy się zająć, czyli kwestia budżetów gospodarstw domowych i wsparcia tych, którzy mogą być wykluczeni energetycznie

- powiedział Bochenek w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Koniec koalicji PiS-Kukiz'15?

Zdaje się przy tym, że PiS chce po raz kolejny grać na czas i przedstawiciele partii będą starali się przekonać Kukiza do zmiany zdania. Rafał Bochenek zaznaczył bowiem, że zmiany, jakich ich koalicjant żąda, to pomysł bardzo dobry, godny rozważenia i przedyskutowania. - Ustawa o sędziach pokoju, z uwagi na kwestie koalicyjne, powinna być poddana dyskusji na pewno w ramach naszego klubu i na forum parlamentu - powiedział. Kiedy jednak posłowie mieliby się nią zająć? Tego nie wiadomo.

Kto wygra to starcie? Czy Paweł Kukiz zaszantażuje PiS, a może to PiS jego przekona do swojej racji? No chyba że zdarzy się to, w co nikt raczej nie wierzy - niepisana koalicja PiS i Kukiz'15 się rozpadnie. Wszystkiego dowiemy się na przestrzeni nieco ponad 2 miesięcy... do końca września.