18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Życie zagrało z nim w pokera i wygrał

Kurski dostanie mega odprawę? Szokująca kwota!

Wojciech Kozicki
09.03.2020  08:47
Jacek Kurski odchodzi z TVP i dostanie za to wielkie pieniądze?
Jacek Kurski odchodzi z TVP i dostanie za to wielkie pieniądze? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Spełnia się mokry sen opozycji, odwołanie Jacka Kurskiego nieoficjalnie stało się faktem. Okazuje się jednak, że prezes TVP sporo na tym odejściu zarobi. Szykuje się ogromna odprawa!

Jacek Kurski odchodzi z TVP! Media nieoficjalnie podają, że Radia Mediów Narodowych jednogłośnie i korespondencyjnie zdecydowała, że potrzebny jest nowy prezes TVP. Na pożegnanie i otarcie łez, fan Zenka Martyniuka dostanie sporą odprawę.

Gazeta.pl przypomina, że Kurskiemu może przysługiwać odprawa nawet w wysokości 112 tys. zł brutto, co wynika z zapisów ustawy o "zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami".

Zgodnie z przepisami, część stała wynagrodzenia prezesa spółki, jaką jest Telewizja Polska, może wynosić od siedmiokrotności do piętnastokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Portal przypomina, że wcześniej Kurski zwrócił się do Rady Nadzorczej z prośbą o przyznawanie najniższej możliwej pensji – podaje radiozet.pl.

Radio ZET przypomina, że w ostatnim kwartale średnia pensja wyniosła 5367,71 zł , a więc podstawa pensji Kurskiego wynosi obecnie prawdopodobnie 37 573,97 zł brutto. Media dodają, że ta kwota nie obejmuje ewentualnych premii i dodatków.

Poprosiłem radę nadzorczą o najniższe możliwe wynagrodzenie. Proponowano mi wyższe, ale sam poprosiłem o takie. Wynosi ono 7-krotność średniej krajowej -  powiedział niedawno sam prezes TVP. (wtv.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze