18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chwila szczerości

Kurski w końcu to przyznał! TVP tubą propagandową Dudy i PiS

27.07.2020  11:29
Jacek Kurski przyznaje: Andrzej Duda prezydentem dzięki TVP
Jacek Kurski przyznaje: Andrzej Duda prezydentem dzięki TVP Fot: Wikipedia

Jacek Kurski w końcu przyznał, że TVP to tuba propagandowa? Pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej twierdzi, że Andrzej Duda wygrał dzięki ich oddaniu.

Minęły dwa tygodnie od zakończenia wyborów prezydenckich. Teraz Sąd Najwyższy rozpatruje tysiące protestów, które złożyli w nim niezadowoleni wyborcy. Nieprawidłowości było bowiem mnóstwo - od niemożności oddania głosu, po bezprawne wspieranie Andrzeja Dudy przez rząd.

Jednym z zarzutów stawianych jako dowód na nieuczciwość, a być może także nieważność wyborów, jest jawna agitacja na rzecz Andrzeja Dudy w TVP. W statucie telewizji publicznej finansowanej przez obywateli zapisana jest bezstronność. Tymczasem przez całą kampanię prezydencką TVP wychwalała działania obecnie urzędującego prezydenta i atakowała jego przeciwników.

Chwila szczerości Kurskiego

Władze TVP i politycy PiS oczywiście faktom tym uparcie zaprzeczają. Albo raczej zaprzeczali. Jacek Kurski udzielił bowiem wywiadu tygodnikowi Sieci. W nim przyznał, że Andrzej Duda wygrał wybory dzięki Telewizji Polskiej.

TVP uratowała możliwość podjęcia decyzji przez Polaków, możliwość prawdziwego wyboru. Przy telewizji typowej dla III RP - obłej, tchórzliwej, biernej - Trzaskowski wygrałby miażdżąco. Dlaczego? Bo prezydent Andrzej Duda nie miałby możliwości rzetelnego zaprezentowania swoich racji - oznajmił.

TVP mogła zabezpieczyć wolny wybór Polaków, nie poprzez wspieranie prezydenta, a poprzez budowę boiska, na którym może toczyć się mecz - dodał.

Czytaj także