18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważny minister wyleci

Kurski wraca do PiS na wysokie stanowisko. Kogo zastąpi?

Wojciech Kozicki
07.09.2022  08:59
Kurski wraca do PiS na wysokie stanowisko. Kogo zastąpi?
Kurski wraca do PiS na wysokie stanowisko. Kogo zastąpi? Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP, ale jego kariera polityczna dopiero rozkwitnie. Od razy po wysiudaniu z Telewizji Publicznej pojawiły się plotki o powrocie do PiS. „Super Express” ujawnia, że na Kurskiego może czekać  teka ministra... a może zostanie wicepremierem?

Jacek Kurski został odwołany z TVP przed Radę Mediów Narodowych, weźmie gigantyczną odprawę, a do tego wróci do polityki w bogactwie i chwale. Od razu po jego odwołaniu pojawiły się informacje, że wraca do rządu PiS jako wiceminister „a może nawet wyżej”. Wyrzucony szef Telewizji Polskiej już zapowiedział, że czekają na niego „kolejne wyzwania”. Super Express ujawnia, że Kaczyński może nawet mianować go ministrem.

Kurski wraca do polityki. Wysokie stanowisko w rządzie PiS

Anonimowy informator z PiS ujawnił Super Expressowi, że Kurski może zostać ministrem kultury. Tym samym z teką miałby pożegnać się Piotr Gliński. Wciąż huczy jednak od plotek, że w rządzie Prawa i Sprawiedliwości chcą Kurskiego na stanowisku wicepremiera. Rzecznik PiS Radosław Fogiel w rmf24 zapowiedział, że na razie Kurski będzie cieszył się zasłużonym odpoczynkiem, ale jeśli chodzi o nową pracę, to na konkrety jest jeszcze za wcześnie.

Politolog prof. Klik w rozmowie z „Super Expressem” uważa, że raczej potwierdzą się plotki o Kurskim jako szefie kampanii wyborczej PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To realny scenariusz, bo Kurski ma spore doświadczenie jako spin doctor i teoretycznie zna się na mediach.

Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania – napisał na Twitterze rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Czytaj także