18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące ustalenia Onetu

Kurski z covidem na Eurowizji Junior. Wiedział, ale poleciał?

24.12.2021  10:54
Kurski z koronawirusem na Eurowizji. Świadomie naraził dzieci na śmierć?
Kurski z koronawirusem na Eurowizji. Świadomie naraził dzieci na śmierć? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Czy to wizerunkowy koniec Jacka Kurskiego? Onet ujawnia, że prezes TVP otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale i tak poleciał do Paryża na konkurs Eurowizji Junior. Czy polityk PiS świadomie naraził zdrowie i życie dzieci? Samowolnie przerwał swoją kwarantannę? Wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym m.in. zapowiedział pozew i walkę o odszkodowanie.

Szokujące ustalenia Onetu. Prezes TVP Jacek Kurski pojechał do Paryża na konkurs Eurowizji Junior, a podobno powinien przebywać w izolacji domowej. Portal ujawnił, że Kurski 5 dni wcześniej w warszawskim szpitalu MSWiA otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Co więcej, dziennikarze portalu zapewniają, że widzieli opis wyniku testu Kurskiego z 14 grudnia, w którym znalazła się jednoznaczna informacja "wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2”. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, powinien przebywać w bezwzględnej izolacji do 24 grudnia, ale niektórzy mają prawo głęboko w...

Kurski z covidem na Eurowizji. Izolacja nie dotyczy Prezesa TVP?

Przypominamy, że za złamanie przepisów i samowolne przerwanie izolacji sanepid może nałożyć karę w wysokości 30 tys. złotych. Oczywiście biuro prasowe TVP przekonuje, że "nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego". Zwróciło również uwagę, że badania diagnostyczne dotykają prywatnej sfery życia, a wynik testu na obecność koronawirusa to informacja z zakresu danych osobowych objętych szczególną ochroną.

Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 – oświadczyło TVP. (Onet.pl)

Warto dodać, że jak biją na alarm lekarze, podczas przechodzenia zakażenia koronawirusem, nawet gdy nie występują żadne objawy, osoba zainfekowana może zarażać innych. Czy tym samym Kurski naraził zdrowie i życie dzieci biorących udział w Eurowizji?

Jak wynika z ustaleń Onetu, Jacek Kurski 12 grudnia zgłosił się do szpitala MSWiA w Warszawie jako osoba bezobjawowa, która miała kontakt z chorym na COVID-19. Tego dnia badanie wykonane w tamtejszym zakładzie diagnostyki laboratoryjnej nie wykryło wirusa. Jednak dwa dni później procedura została powtórzona. Badanie o numerze CN68343232 zostało wykonane 14 grudnia o godz. o 17:44. Ponieważ zlecenie było "na cito", wynik był gotowy już kilka godzin później, o 22:41. Test wykonano metodą PCR – ujawnia Onet.pl.

Wspomniany portal wraca uwagę, że w piątek 17 grudnia w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, w studiu nr 5, odbyła się wielka konferencja, na której stacja promowała tegorocznego "Sylwestra Marzeń”. Jacek Kurski nie pojawił się osobiście w telewizji, a jego wystąpienie wyświetlono na telebimie. TVP tłumaczy, że chociaż prezes jest bardzo aktywny, to nie musi uczestniczyć we wszystkich ważnych wydarzeniach.

Prezes objawił się widzom również w „Gościu Wiadomości”, czyli w trwającej ok. 18 min rozmowie na żywo po programie nadawanym o 19.30. W trakcie wywiadu Kurski siedział bez maseczki obok reprezentantki Polski Sary James i prowadzącej program Edyty Lewandowskiej – pisze Onet.pl.

Kurski to ozdrowieniec? Oświadczenie szpitala

W końcu aferę postanowił skomentować sam Jacek Kurski. Na Twitterze napisał, że "Onet dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne". Zapowiedział, że skieruje sprawę do prokuratury i będzie domagał się od Onetu odszkodowania.

Prezes TVP wyjaśnił, że miał status ozdrowieńca, co potwierdza Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Placówka medyczna wydała stosowne oświadczenie, w którym wyjaśniła, że Kurski w momencie wylotu na Eurowizję był już po aktywnym okresie choroby. Co więcej, badanie przeprowadzone 14 grudnia "nie może być podstawą do twierdzenia, iż Pan Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronarwirusa".

Powyższe miało korelację z obrazem klinicznym oraz wywiadem, jak i również ujemnymi wynikami testów antygenowych przeprowadzonych u Pana Jacka Kurskiego. Z uwagi na fakt, że całość obrazu klinicznego pacjenta wskazywała na okres ozdrowieńczy COVID-19, w dniu 15 grudnia 2021 r. CSK MSWiA zwrócił się do PSSE w Warszawie z wnioskiem o zakończenie okresu izolacji pacjenta z uwagi na uznanie go za ozdrowieńca, co nastąpiło w dniu 15 grudnia 2021 r. Badanie to zostało wykonane po okresie aktywnej fazy choroby w celu potwierdzenia statusu ozdrowieńca, tzn. czy wydalane jeszcze RNA wirusa (fragmenty łańcucha RNA) jest, czy też nie jest patogenne (zaraźliwe). Interpretacja wyniku badania RT-PCR o treści wykryto RNA wirusa SARS–CoV-2 wskazuje na późny okres po infekcji COVID-19, tj. wykrycie genomu wirusa pomiędzy 30. a 35. cyklem badania - oświadczył szpital MSWiA. (Wirtualna Polska)

W związku z oszczerstwami pozywam o odszkodowanie na cel społeczny, a w zw. z przestępstwem pko danym osob. (art. 107 ust.), bezprawnym uzyskaniem (art. 267 KK) i ujawnieniem informacji (art. 266 par. 1 KK) bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział Kurski na Twitterze. (pisownia oryginalna).