Nowa żona, nowa praca

Kurski znowu prezesem TVP! Zagrał na czułej strunie Kaczyńskiego?

Wojciech Kozicki
24.07.2020  14:19
Kurski w TVP. Duda będzie cienko śpiewał?
Kurski w TVP. Duda będzie cienko śpiewał? Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Jacek Kurski to polityk niezatapialny. Chociaż z politycznego siodła chciał go wysadzić sam prezydent Andrzej Duda, właśnie wrócił do pracy jako prezes TVP. Będzie medialny odwet na prezydencie?

Jacek Kurski znowu jest prezesem TVP! Świeżo upieczony mąż i miłośnik Zenka Martyniuka, na razie wrócił tylko jak pełniący obowiązki i zastępuje dotychczasowego p.o. Macieja Łapińskiego. Czy zostanie lada moment pełnoprawnym szefem Telewizji Publicznej?

Kurski znowu rządzi TVP

Jak podaje radiozet.pl, Maciej Łapiński 27 lipca zaczyna urlop. 7 sierpnia nie wróci jednak do pracy, ponieważ złożył rezygnację z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu.

Onet.pl dotarł do informacji, że dzień po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta, Kurski zostanie oficjalnie przed Radę Mediów Narodowych mianowany prezesem TVP. Ma to być nagroda od Jarosława Kaczyńskiego za zaangażowanie w kampanię prezydencką.

O powierzeniu obowiązków p.o. prezesa Zarządu TVP Jackowi Kurskiemu poinformowało w piątek na swojej stronie Centrum Informacji TVP. Więcej informacji wkrótce – podaje Radio ZET.

 

Czytaj także